اخبار استان زنجان

آحاد جامعه باید برای مقابله با توطئه های آمریکا متحد شوند

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر،  آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه شهر زنجان با اشاره به اینکه راهکار مقابله با جنگ اقتصادی، در سخنان رهبر معظم انقلاب است، افزود: دشمنان امروز با حربه جنگ اقتصادی وارد عرصه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده‌اند و تلاش دارد با این حربه جامعه ایران را تحت‌فشار قرار بدهد.

وی با یادآوری اینکه دشمنان و در رأس آن امریکا همواره در تلاش برای تضعیف نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند، توطئه‌های متعدد آمریکا علیه ایران اسلامی را در این راستا عنوان کرد و  ادامه داد: آمریکا و هم‌پیمانان غربی‌اش طی عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی  ایران، تحریم‌های زیادی علیه این نظام طراحی و اجرا کردند.

خاتمی با بیان اینکه اتحاد رمز و کلید اصلی عبور سالم از چالش‌ها و مشکلات است، گفت: در کشور باید یک صدا شنیده شود و در این راستا مسئولان قوا اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

وی  با اشاره به سه راه حل استراتژیک ترسیم شده از  نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: باید به ظرفیت‌های داخلی و تولید ملی متکی باشیم، همچنان که نسخه‌های آمریکایی برای نظام اسلامی غلط بود نسخه‌های غربی هم اشتباه است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان  سومین راه حل ارائه شده از نظر رهبری را توجه به اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از افرادی که جهادی کار می‌کنند و مقابله باخیانتکاران دانست و گفت:  مسئولان باید همواره نگاهشان به مردم باشد.

خاتمی با تاکید بر اینکه با وجود تحریم‌ها و توطئه‌های متعدد علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، این نظام همواره در مسیر اقتدار و عزت حرکت کرده است، افزود:   دشمن در صدد شکست دادن کشتی انقلاب اسلامی است در حالی که مردم مقاوم ایران اسلامی هرگز چنین اجازه‌ای به استکبار نخواهد داد و پیروزی از آن ملت قهرمان ایران است.

وی راهکار مقاومت در برابر این جنگ اقتصادی را در سخنان مقام معظم رهبری اعلام و خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، شناخت ظرفیت داخلی و دنبال نکردن نسخه‌های غربی و محدود کردن روابط اقتصادی کشور با کشورهای غربی، راهکار ایستادگی در برابر جنگ اقتصادی است که دشمن به راه انداخته است.

خاتمی با یادآوری سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸  از سوی رژیم بعث عراق و متجاوز دانستن دولت عراق از سوی مجامع بین المللی  گفت: ملت مقاوم و ایثارگر کشورمان ۸ سال در دفاع مقدس برای حفظ استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی مردانه ایستادند.

 وی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم در قالب بسیج مستضعفین در کنار قوای نظامی و انتظامی  به مدت ۸ سال در برابر دشمنان ایستادگی کردند گفت: سربلندی امروز ایران اسلامی مدیون خون شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی است.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان  با بیان اینکه آب وبرق در کشور به طور صحیح مدیریت نمی‌شود افزود: کشورمان یکی از ۲۵ کشور دنیا است که برق زیاد مصرف می‌کند و جمعیت ۸۱ میلیون نفری به میزان یک کشور ۲۰۰ میلیونی برق مصرف می‌کند.

خاتمی ادامه داد: اگر مردم ۱۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند سالانه می‌توان ۶ نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی در کشور ایجاد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان  و امام جمعه زنجان با گرامیداشت سالروز تأسیس شورای نگهبان، گفت: ۲۶ تیرماه مصادف با سالروز تأسیس شورای نگهبان است، در هر کشوری که قانون وجود دارد یک شورایی جهت نظارت بر اجرای قانون ایجاد می‌شود.

خاتمی افزود: شورای نگهبان حافظ قانون اساسی است و وظیفه دارد از انحراف قوانین جامعه از شرع و دین جلوگیری کند و بر انتخابات نظارت داشته باشد و از ورود ناخالصی‌ها به ارکان جمهوری اسلامی جلوگیری به عمل آورد.

وی در ادامه با اشاره به فرار رسیدن هفته حج و ایام اعزام حجاج، گفت: حج کنگره سالیانه و بزرگ مسلمانان جهان در خانه توحید است که نمایندگان و برگزیدگان جمعیت یک میلیارد و ۶۰۰ میلیونی مسلمانان جهان در این مراسم حاضر می‌شوند تا گرد خانه خدا بچرخند و بگویند که تنها او را می‌پرستند و ستایش می‌کنند.

خاتمی ادامه داد: حج تجلی وحدت مسلمان است. همچنین مسلمانان در این مراسم، برائت و بیزاری خود را از استکبار جهانی اعلام می‌کنند و به شناخت حقیقت و راه آن روی می‌آورند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به نامگذاری  ۲۵ تیرماه به نام روز بهزیستی و تامین‌اجتماعی، گفت:  نیمی از جمعیت استان در ارتباط با تامین‌اجتماعی هستند و جمعیت زیادی نیز تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند و خوشبختانه بهزیستی استان زنجان توانمند عمل می‌کند.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close