اخبار استان زنجان

اجرای سلسله جشنواره های مساجد با برند بچه های مسجد

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، مرتضی طاهریان، معاون ساماندهی و فضای مجازی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور امروز(۲۸ تیر) در مراسم با تبریک دهه کرامت و ابراز امیدواری برای بهره گیری از برکات این ماه اظهار کرد: مسوول اسبق این دبیرخانه با روحیه اخلاص و پشتکار سکان دبیرخانه را در دست داشتند.

 

وی با تقدیر از حمایت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کانون های مساجد خاطرنشان کرد: پس از ۲۵ سال  فعالیت کانون های مساجد، این مراکز به یکی از پایگاه های بسیار مهم و اثرگذار در حوزه فرهنگ دینی تبدیل شده است.

 

معاون ساماندهی و فضای مجازی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به فعالیت ۲۴هزار کانون فرهنگی و هنری مساجد در اقصی نقاط کشور اشاره کرد و گفت: به برکت کانون های مساجد، میلیون ها جوان با مساجد در ارتباط هستند.

 

طاهریان با بیان اینکه کانون های مساجد در مقوله اوقات فراغت همواره جزو مجموعه های اثرگذار بوده و در بسیاری از استان ها این مجموعه به عنوان فعال ترین و موفق ترین مجموعه شناخته شده است، افزود: امید می رود استان زنجان در برنامه های اوقات فراغت همانند گذشته بدرخشند و این درخشیدن به معنای خدمت بیشتر و بهتر به جوانان مسجدی است.

 

این مقام مسوول افزود: کانون های مساجد در تمام عرصه های فرهنگی، هنری، رسانه و قرآنی خوش درخشیده است و می توان مصداق این فعالیت ها را در حوزه های کتاب و کتابخوانی، تئاتر، هنرهای تجسمی، فعالیت خبرگزاری شبستان، نشریات تجربی و طرح قرآنی تلاوت نور شاهد بود.

 

وی به اجرای جشنواره قرآنی مدهامتان به عنوان فاخرترین جشنواره های قرآنی اشاره کرد و گفت: در تمام حوزه ها شاهد اجرای آن در فضای کانونی هستیم.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه تمام این افتخارات متعلق به کانون های مساجد است، تصریح کرد: این دستاوردها از افتخارات، ائمه جماعات، مدیران کانون ها و اعضای کانون های مساجد است.

 

به گفته معاون ساماندهی و فضای مجازی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، اگر اکنون شاهد حمایت مسوولان ارشد و تصویب اساسنامه شواری عالی انقلاب فرهنگی هستیم نشان از موفقیت کانون های مساجد دارد.

 

وی افزود: مدیر مسجد ائمه جماعت هستند و مدیران مسوول انتخابی از سوی ائمه جماعت مورد تایید قرار می گیرند از اینرو این دو عنصر مسجدی در کنار یکدیگر و همراه هم هستند.

 

به گفته طاهریان، در ماه های اخیر پرتال بچه های مسجد راه اندازی شده است و مقرر گردیده تمام فعالیت ها در این پرتال به نمایش دربیاد و ۲۱ هزار کانون اطلاعات خود را در این سامانه وارد کرده اند.

 

وی افزود: حوزه ساماندهی اعضای کانون های مساجد در مرحله دوم این طرح است و اطلاعات جامع ای از اعضای کانون ها از طریق این سامانه کسب خواهد شد، از اینرو می توان با نظام و آرایش بهتر آموزش اعضای کانون های مساجد را به پیش برد.

 

معاون ساماندهی و فضای مجازی ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به دغدغه اعضای کانون ها و اردوی جوانان شرکت کننده در برنامه های اوقات فراغت کانون ها مساجد اشاره کرد و گفت: براساس تفاهم نامه های منعقد شده مساله بیمه اعضای کانون ها حل شده و افراد می توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.

 

این مقام مسوول تصریح کرد: سلسله جشنواره های مسجد و رویدادهای فرهنگی و هنری که جنبه رقابتی دارد با برند بچه های مسجد به پیش می رود.

 

طاهریان افزود: مقرر شده است هرساله در شب ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) شاهد اجتماع اصحاب فرهنگ و هنر مساجد باشیم و تمام نخبگان در جریان جشواره بچه های مساجد گردهم آیند.

 

وی ادامه داد: در ماه های اخیر شورای سیاست گذاری کانون های مساجد در عالی ترین شکل به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شکل گرفته است و در موضوع کانون ها وفاق خوبی بین نهادهای حاکمیتی، دینی و اجرایی وجود دارد از اینرو دغدغه موازی کاری با تشکیل شورای سیاست گذاری حل می شود.

 

طاهریان با یادآوری اینکه سرانه کانون ها براساس میزان اطلاعاتی که از طریق سامانه به ستاد ارسال می شود، اختصاص پیدا می کند، افزود: براساس ساماندهی انجام شده کارت برای مدیران و اعضای کانون ها صادر می شود.

 

وی با اشاره به اینکه در صورت ابلاغ اساسنامه مشکلات مرتبط با کانون ها حل می شود، گفت: بازسازی و نوسازی تجهیزات کانون های مساجد هم در دستور کار است.

 

 

 

پایان پیام/۷۳

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close