اخبار استان زنجان

اخبار زنجان | مراسم نکوداشت حجت الاسلام علوی در زنجان برگزار شد

به گزارش سایت زنجانت :

مراسم نکوداشت حجت الاسلام حاج سید ابوطاهر موسوی علوی با حضور آیت الله حسینی بوشهری رییس شورای عالی حوزه های علمیه در زنجان برگزار شد.

– ” به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از زنجان؛ مراسم نکوداشت حجت الاسلام حاج سید ابوطاهر موسوی علوی پیش از ظهر امروز با حضور آیت الله حسینی بوشهری رییس شورای عالی حوزه های علمیه برگزار شد.

دبیر شواری عالی حوزه های علمیه کشور با مثبت ارزیابی کردن برگزاری نکوداشت سید ابوطاهر موسوی علوی اظهار کرد: مقوله ای به عنوان تکریم از عالمان دین یک امر مرسوم در بین اقوام و ملل است ولی در دین مبین اسلام هم گام های بلندی در این راستا برداشته است.

آیت الله بوشهری با اشاره به برخی از آیات قرآنی نازل شده در زمینه تجلیل از عالمان دینی بیان کرد: مردم ما در این شرایط باید عالمان دین را بشناسند؛ که یکی از راه های شناخت عالمان دینی نیز همین برگزاری مراسمات تجلیل است.

وی با بیان اینکه گرامی ترین افراد نزد خداوند پس از معصومان (ع) عالمان دینی هستند، گفت: خداوند به عزت و جلالش سوگند یاد کرده است که مومنانی که از حضور عالمان دینی در زمین بهره مند می شود را در بهشت همنشین عالمان قرار می دهد.

 دبیر شواری عالی حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه عالمان دینی همچون مرزبانان از فکر و اندیشه جامعه مراقبت می کنند، گفت: آنچه مسلم است، زمانی که استکبار و دشمنان تلاش می کنند باورها و اعتقادات جامعه را بگیرند، عالمان دینی سینه سپر می کنند.

 وی با اشاره به اینکه تلاش دشمنان حمله به مرزهای اعتقادی و باورهای دینی مردم است، گفت: در این شرایط علما و روحانیون باید در عرصه فرهنگی، سیاسی، اعتقادی مقابل نفوذ دشمن را بگیرند.

آیت الله بوشهری عالمان دینی را اماناتی در جامعه دینی عنوان کرد و افزود: اهمیت حضور عالمان دینی در جامعه بسیار است، چرا که اگر امروز چیزی به نام به نام دین در جامعه وجود دارد، درب مساجد باز است، مردم نماز می خوانند و روزه می گیرند به خاطر حضور روحانیون در عرصه تبلیغ دین است.

 وی ادامه داد: همین اهمیت حضور عالمان دینی موجب شده که دشمنان برای بدنام کردن عالمان و مبلغان دینی تلاش کنند.

دبیر شواری عالی حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه در طول تاریخ حضور عالمان دین همچون امام راحل و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به عنوان سکان دار انقلاب اسلامی مصداقی بر حضور تاثیرگذار علمای دینی است، گفت: کسی نمی تواند منکر خدمات این قشر از جامعه باشد، چرا که ارزش ها و هنجارها به وسیله عالمان دینی شکل گرفته است.

وی مبارزه با بدعت های دینی، مردم ‎داری و داشتن فهم عمیق از دین و انتقال به دیگران را از ویژگی های عالمان دینی عنوان کرد و افزود: عالمان دینی در بُعد اخلاق، تبلیغ و مردم داری باید همچون ائمه معصومین رفتار کرده و به عنوان مربی جامعه طبق تعبیر قرآن خدا ترس و ترسی آمیخته با تعظیم داشته باشند.

آیت الله بوشهری در ادامه با اشاره به اینکه امروز جامعه دچار مشکل است و یکی از انتظارات مردم از روحانیت این است که در زبان، رفتار عمل به گونه ای باشند که با مردم هستند، گفت: در چنین شرایطی شمن تلاش می کند اجازه ندهد چهل سالگی انقلاب به پایان برسد ولی ما هم با قاطعیت می گوییم به کوری چشم دشمنان این انقلاب تا زمان ظهور امام زمان پابرجا خواهد ماند.

وی تصریح کرد: امروز وزارت خزانه داری آمریکا هزینه ای مشخص و البته هنگفت می کند تا به انقلاب ضربه بزند ولی به عظمت انقلاب، امام راحل، رهبری معظم انقلاب و مردم همیشه در صحنه؛ نماینده  آمریکا در سازمان ملل دست از پا درازتر استعفا داد که این موضوع نشان می دهد مردم سختی ها را به جان می خرند و برخلاف گرانی ها می دانند انقلاب فرزند آنان است و نمی توان فرزند خود را رها کنند.

انتهای پیام/الف http://fna.

ir/bp1jlu آلبوم مرتبطگرامیداشت شهدای مظلوم منامراسم گرامیداشت شهدای مظلوم منا با عنوان تمنای وصل عصر امروز یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷ با حضور حجت الاسلام قاضی عسکر، سعید اوحدی، حجت الاسلام حسینیان، حمید محمدی و جمعی از خانواده شهدای منا در آستانه سالروز وقوع این فاجعه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد.

کلید واژه ها: آیت اللهبرگزارجامعهاسلامحضرت آیت الله خامنه ایعالیمراسمعلویمردمآیت الله خامنه ایرهبر معظم انقلابزنجانموسویانقلاب اسلامیخبرگزاری فارسکشورتجلیلاهمیتامروزشورایشرایطحسینیخبرگزاریزمینمبارزهاسلامیمراقبتاندیشهگزارشقرآنی

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close