اخبار استان زنجان

اخبار زنجان | ۱۴۴۵ مدرسه استان زنجان به شبکه ملی اطلاعات متصل است

به گزارش سایت زنجانت :

سرویس :

زنجانزمان :   ۱۳۹۷/۷/۸ – ۰۸:۱۰شناسه خبر : ۷۳۰۵۸۷

مریم رشتچی، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: یک هزار و ۴۳۰ پرتال اطلاع رسانی مدارس در حال ارائه خدمات هستند.

 

وی با یادآوری اینکه ۲ هزار و ۵۰۹ کلاس درس در مقطع ابتدایی هوشمندسازی شده اند، افزود: ۱۴۴۵ مدرسه استان هم به شبکه ملی اطلاعات متصل است.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه دستگاه تعلیم و تربیت در جهت تسهیل فرایند اداری و آموزش از فناوری اطلاعات بهره می برد، گفت: به همین منظور در جهت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، موظف به استفاده از فناوری اطلاعات در ارائه آموزش و هوشمندسازی مدارس است.

 

رشتچی با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در ۱۰۹۰ آموزشگاه دارای زیرساخت های مخابراتی در سه دوره تحصیلی شده اند، گفت: در این کلاس ها از تجهیزاتی همچون رایانه، تبلت، پروژکتور و بردهای هوشمند در جهت تسهیل فرآیند یاددهی و یادگیری استفاده می شود.

 

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری نیز تجهیزات هوشمندسازی ۴۰ کلاس درس از طریق اداره کل تهیه شده و در حال ارسال به مدارس است، گفت: تعداد کلاس های کاملا تعاملی مبتنی بر تبلت مشتمل بر ۲ کلاس و در ۲ آموزشگاه ابتدایی است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با تاکید بر اینکه تعداد ۵ کلاس درس مبتنی بر تبلت هم در مدارس بنیاد برکت در حال راه اندازی است، اظهار کرد: ۲۸ خدمت الکترونیکی از جمله رزرو اسکان، نقل و انتقالات، آزمون های الکترونیکی ضمن خدمت، دریافت فیش حقوقی فرهنگیان، فرآیند ثبت نام در آزمون های مدارس خاص متوسطه در دستگاه تعلیم و تربیت ارائه می شود.

 

پایان پیام/۷۳

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close