اخبار استان زنجان

اخبار زنجان | ۷۸ درصد دستگاه‌های اجرایی استان زنجان درحوزه حقوق شهروندی وضعیت مطلوبی دارند

به گزارش سایت زنجانت :

سرویس :

زنجانزمان :   ۱۳۹۷/۷/۲۳ – ۱۱:۵۴شناسه خبر : ۷۳۳۸۱۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، مسیح الله سلطانی امروز(دوشنبه ۲۳ مهر) در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان زنجان گفت: سازمان‌های مردم نهاد نقش موثری در حقوق شهروندی دارند.

 

وی به گام‌های دولت در استان زنجان در جهت حقوق شهروندی اشاره کرد و گفت: دولت در راستای جلوگیری از تخلفات اداری و افزایش رضایت عمومی نظارت بر دستگاه‌ها را در دستور کار خود قرار داده است.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرای در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری، منشور حقوق شهروندی و بند ۹ انقلاب فرهنگی مصوبات ۶۰ و ۶۱ شورای اجتماعی کشور عملیاتی می شود، ادامه داد: ارزیابی ها براساس ۴۰ شاخص انجام می شود.

 

سلطانی با اشاره به اینکه از بین ۵۳ دستگاه اجرایی ارزیابی شده؛ ۴۱ دستگاه بالای ۵۰ نفر و ۱۲ دستگاه نیز زیر ۵۰ نفر بودند، ادامه داد: ۹۰ درصد اهداف ارزیابی ها محقق شده است.

 

به گفته مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان، بر اساس این ارزیابی ها ۳۲ دستگاه حسن انجام وظیفه، هفت دستگاه انجام وظیفه کرده و سه دستگاه نیز عیب و نقص داشته اند.

 

این مقام مسوول با اشاره به اینکه ۷۸ درصد سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی به نحو مطلوبی به وظایف خود در این زمینه عمل کرده اند، گفت: روند ارزیابی‌ها نشان از بهبود وضعیت دارد.

 

سلطانی با اشاره به اینکه ۶۲ شاخص در زمینه ارزیابی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب مورد توجه قرار گرفته است، گفت: با توجه به مصوبه ستاد صیانت از حقوق شهروندی انتخاب شهروند نمونه در هفت حوزه سلامت شهری، روستایی، فرهنگی، زیست محیطی، امنیتی و انتظامی و آموزش و پرورش اجرا می شود.

پایان پیام/۷۳

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close