صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | استفاده از ظرفیت های زنجان برای ایجاد انسجام در فعالیت های فرهنگی

استفاده از ظرفیت های زنجان برای ایجاد انسجام در فعالیت های فرهنگی

به گزارش سایت زنجانت :

به گزاشر خبرگزاری مهر و به نقل از  استانداری زنجان؛ حجت الاسلام علی خاتمی در جلسه برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های بزرگداشت دهه کرامت در استان زنجان با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های موجود استان در راستای ایجاد انسجام در اجرای فعالیت های فرهنگی، خاطرنشان کرد: باید دستگاه های اجرایی و تشکل های فرهنگی با انسجام، همدلی و هماهنگی به اجرای برنامه های فرهنگی در استان بپردازند.

خاتمی  با اشاره به اینکه برنامه های متداول این ایام طبق سنوات گذشته اجرا خواهد شد، افزود: باید با انسجام از ظرفیت حضور ۴ تن از خادمین حرم رضوی در استان بهره برد.

نماینده ولی فقیه در استان، اجرای برنامه های فرهنگی دهه کرامت با مسئولیت یکی از هیئت های مذهبی و ولایی شاخص زنجان را که در میان مردم از وجهه مناسبی برخوردار هستند بسیار مطلوب دانست و اظهار کرد: در سال های گذشته، حسینیه اعظم زنجان و هیئت مکتب الزهرا زحمات فراوانی در برگزاری برنامه های دهه کرامت در استان کشیدند و برنامه این ایام به نحو مطلوبی برگزار شد.

امام جمعه زنجان ابراز امیدواری کرد: در سال جاری نیز با ورود هیئت مذهبی فاطمیون زنجان، با دعوت از خادمین حرم حضرت معصومه (س) و با همکاری کامل دستگاه های اجرایی فرهنگی استان، شاهد برگزاری باشکوه ایام دهه کرامت در زنجان باشیم.

خاتمی برپایی جشن ها و مناسبت ها در اماکن خاص نظیر بیمارستان ها و زندان ها را دارای اثرات روانی مطلوب عنوان کرد و گفت: در سخنرانی ها و برنامه های این ایام باید به ترویج سبک زندگی اسلامی و فرهنگ رضوی و علوی در میان خانواده ها اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

باید با بهره گیری از سیره اهل بیت نسبت به ایجاد شادابی در جامعه اقدام کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان دهه کرامت را متعلق به ائمه اطهار(ع) دانست و گفت: باید با بهره گیری از سیره و دیدگاه اهل بیت نسبت به ایجاد شادابی در جامعه اقدام نمود.

سید بیوک موسوی با اشاره به شعار تعیین شده از سوی شورای هماهنگی برگزاری دهه کرامت در کشور که “در شادی اهل بیت (ع) شاد باشیم” ابراز امیدواری کرد: علاوه بر ایجاد زمینه مناسب برای ارائه نقدهای منصفانه و سازنده، با فراهم نمودن فضای شاد و با نشاط در ایام دهه کرامت، از بروز و گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه کاسته شود.

وی بهره گیری از تریبون ها در جهت ارتقاء فضای معنوی، ایمانی و اخلاقی جامعه را خواستار شد و افزود: دستگاه های اجرایی فرهنگی که متولیان اصلی برگزاری برنامه های فرهنگی در استان هستند و از بودجه فرهنگی نیز برخوردارند باید در اجرای برنامه های فرهنگی دهه کرامت مشارکت و همکاری داشته باشند.

معاون استاندار زنجان، فلسفه بزرگداشت دهه کرامت را اجرای برنامه های فرهنگی متنوع از سوی دستگاه های اجرایی و فرهنگی استان و هیئت ها و تشکل های مردمی استان به دور از موازی‌کاری و متناسب با تمامی سلائق اقشار مختلف مردم عنوان کرد و گفت: باید با برنامه ریزی های مناسب، زمینه ارائه فرهنگ و پیام زندگی اهل بیت (ع) به عموم مردم فراهم شود و در این راستا از ظرفیت حضور خادمین حرم مطهر رضوی در استان استفاده شود.

موسوی خاطرنشان کرد: خدمات ارائه شده و اقدامات انجام گرفته در نظام جمهوری اسلامی متعلق به نظام، شهدا و ملتی است که با تمام توان سختی ها را تحمل نموده اند و در جهت شکوفایی و توسعه کشور تلاش می کنند.

وی ادامه داد: اگرچه تمامی روزنامه ها، مطبوعات و دستگاه های اجرایی حق دارند از کاستی ها و ضعف های اجرایی انتقاد سازنده نمایند ولی نباید برگزاری مراسم بزرگداشت، جشن ها و فعالیت های فرهنگی را تنها به سمت نقدهای موشکافانه سوق داد و فضای فرهنگی کشور را تنها به موضوعات سیاسی کشاند.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید