اخبار استان زنجان

اعتیاد یکی از عوامل اصلی طلاق در استان زنجان است

به گزارش سایت زنجانت :

سرویس :

زنجانزمان :   ۱۳۹۷/۲/۳۱ – ۰۸:۱۷شناسه خبر : ۷۰۶۵۸۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، محمد محمدی قیداری، مدیرکل بهزیستی استان زنجان شب گذشته(۳۰ اردیبهشت) در جلسه شورای اجتماعی استان زنجان اظهار کرد: به منظور کاهش طلاق مرکز مستقل دولتی برای دخالت در خانواده در استان تشکیل شده است.

 

وی به آثار سوء طلاق در جامعه اشاره کرد و گفت: این مرکز در پی افزایش مراجعان متقاضیان طلاق، اهمیت مداخلات برای شناسایی ریزفاکتورهای طلاق و شیب صعودی طلاق تشکیل شده است.

 

مدیرکل بهزیستی استان زنجان از مراجعه ۴ هزار و ۹۷۴ نفر به این مرکز در سال گذشته اشاره کرد و گفت: بررسی ها نشان می دهد اعتیاد یکی از عوامل اصلی طلاق در خانواده هاست.

 

این مقام مسوول به دیگر عوامل طلاق در استان اشاره کرد وافزود: دخالت اطرافیان، خیانت، عدم مسؤولیت‌پذیری و بیکاری نیز دیگر عوامل طلاق در استان زنجان است.

 

محمدی قیدار با اشاره به اینکه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان به روزرسانی خواهد شد، گفت: تلاش می شود تا با این اقدام آسیب های اجتماعی به حداقل برسد.

 

در ادامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به اجتماعی سازی سلامت و ضرورت آن اشاره کرد و گفت: سازمان های مردم نهاد پتانسیل خوبی در این زمینه است.

 

پرویز قزلباش ادامه داد: تلاش می شود از ظرفیت مجمع خیرین سلامت در جهت اجتماعی سازی سلامت استفاده شود تا شاهد کاهش آسیب های اجتماعی باشیم.

 

وی به ضرورت راه اندازی دو مرکز در استان زنجان در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه اعتیاد اشاره کرد و افزود: این مراکز ۲ هزار و ۲۷ نفر مراجعه کننده با موضوع اعتیاد داشته است.

 

این مقام مسوول معتادین را مستعد به بیماری‌های چون بیماری سل و بیماری‌های جنسی  و روانپزشکی خواند و گفت: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با طلاق رویکردی آموزشی است.

 

پایان پیام/۷۳

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close