اخبار استان زنجان

افزایش ۴۴ درصدی کمک خیران زنجانی به نیازمندان؛ بهره‌مندی ۶ هزار و ۶۹۰ مددجوی تحت حمایت از خدمات مهارت‌آموزی

به گزارش سایت زنجانت :

افزایش 44 درصدی کمک خیران زنجانی به نیازمندان؛ بهره‌مندی 6 هزار و 690 مددجوی تحت حمایت از خدمات مهارت‌آموزی

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه خیران زنجانی درمجموع ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در سال گذشته مشارکت کرده‌اند، گفت: بر اساس آمارهای موجود کمک خیران زنجانی به نیازمندان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴۴ درصد افزایش داشته است.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با اشاره به اینکه از محوری‌ترین فعالیت‌های این نهاد گفتمان سازی در جامعه در حوزه کمک به نیازمندان است، اظهار کرد: با همین رویکرد مشارکت مردم استان زنجان در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد به‌منظور کمک به نیازمندان نسبت به گذشته افزایش قابل‌توجهی یافته است.

وی بابیان اینکه خیران زنجانی درمجموع ۴۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در قالب طرح‌های مختلف در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد در سال گذشته مشارکت کرده‌اند، افزود: بر اساس آمارهای موجود کمک خیران زنجانی به نیازمندان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۴۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه افزایش نصاب مشارکت مردم در برنامه‌های این نهاد به پشتیبانی روحانیت به‌ویژه ائمه جمعه و در رأس آن نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان در گفتمان سازی فرهنگ انفاق و احسان و نیکوکاری محقق شده است، ادامه داد: برنامه هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکت‌های مردمی در سال گذشته ۱۲۶ درصد محقق شده و با هم‌افزایی کمک‌های مردمی با منابع داخلی این نهاد خدمات اثربخشی به جامعه هدف در بخش‌های مختلف ارائه‌شده است.

صفری یکی از مهم‌ترین دستاوردهای کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته را کسب رتبه نخست کشوری این استان در طرح اکرام ایتام و محسنین عنوان کرد و گفت: میانگین سرانه دریافتی ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ۱۴۰ هزار تومان در شش‌ماهه نخست سال ۹۵ به ۳۲۱ هزار تومان و فرزندان محسنین نیز از ۶۵ هزار تومان در همین بازه زمانی به ۱۶۵ هزار تومان در پایان سال گذشته رسیده است.

وی از دستاوردهای دیگر این نهاد در سال گذشته به تحقق ۱۸۰ درصدی ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: با همراهی مسئولان استانی به‌ویژه استاندار زنجان در جلسات مختلف و همکاری مناسب بانک‌ها و هم‌افزایی با منابع داخلی این نهاد از طریق صندوق امداد ولایت دو هزار و۶۸۳  فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در سال گذشته ایجاد شد.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به بهره‌مندی ۶ هزار و ۶۹۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات مهارت‌آموزی این نهاد در سال گذشته به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در اشتغال‌زایی برای جامعه هدف اشاره کرد و ادامه داد: برنامه هدف‌گذاری شده کمیته امداد استان زنجان در این بخش نیز بیش از تعهد استان محقق شده است.

صفری توسعه فعالیت‌های اشتغال‌زایی نوآورانه و خلاقانه برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در سال جاری را از رویکردهای مهم این نهاد عنوان کرد و گفت: ایجاد نیروگاه‌های تولید برق خانگی در قالب پنل های خورشیدی، ایجاد مجتمع‌های خدماتی رفاهی با مالکیت انفرادی و طرح‌های اشتغال دانش‌بنیان از محورهای اصلی در حوزه اشتغال این نهاد در سال جاری است.

وی افزود: تلاش می‌کنیم با تفکر بسیجی و فعالیت جهادی در همه بخش‌ها زمینه استقلال اقتصادی جامعه هدف را فراهم کرده و شعار سال را به شعور سال در حوزه فقرزدایی و محرومیت‌زدایی تبدیل کنیم.

 انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close