صفحه اصلی | سایر رسانه ها | اکران فیلمی مملو از شوخی های جنسی و اروتیک تا چند روز آینده در سینما / آغاز پر حاشیه‌ی «داروغه زاده» در اداره کل نظارت و ارزشیابی

اکران فیلمی مملو از شوخی های جنسی و اروتیک تا چند روز آینده در سینما / آغاز پر حاشیه‌ی «داروغه زاده» در اداره کل نظارت و ارزشیابی

به گزارش سایت زنجانت :

گروه فرهنگی – رجانیوز: در میان فیلم های سینمایی که برای گیشه ساخته می شوند و چندان از ارزش های هنری و سینمایی برخوردار نیستند حد متعارفی از انواع شوخی های مرسوم در عرصه کمدی پذیرفته است و وزارت ارشاد و سایر دستگاه های نظارتی نیز با علم به این مسئله اجازه ی اکران بخش زیادی از این فیلم ها را می دهند. 

 

اگر چه هستند آثاری به مانند «۵۰ کیلو آلبالو» که به واسطه گزارش هایی که به دست مسئولان می رسد سر و صدای بیشتری به راه می اندازند و بحث آن ها به دیدار وزیر ارشاد با مراجع تقلید هم کشیده می شود. 

 

با این وجود به نظر می رسد که در دولت یازدهم و پس از آن در دولت دوازدهم اصرار فراوانی وجود دارد که به آثار مبتذل و قبح شکن مجوز ساخت و سپس اکران داده شود. اتفاقی که بدون شک مسیر را برای سایر مبتذل سازان بی هنر هموار می کند. 

 

شنیده های حاکی از آن است که فیلمی آلوده به حجم فراوانی از شوخی های رکیک جنسی و اشارات و کنایه های مبتذل تا چند روز دیگر در سینماهای کشور اکران خواهد شد. فیلمی که با اختلاف نسبت به سایر آثار مبتذل و کم ارزش چند سال اخیر به لحاظ میزان آلودگی در رتبه ی نخست قرار می گیرد. 

 

به نظر می رسد تا این لحظه نیز وزارت ارشاد و ابراهیم داروغه زاده مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی تا کنون واکنشی به این فیلم نداشته و مخالفتی با اکران آن ندارد. رویکردی که این شائبه را جدی تر می کند که دولت خود نیز موافق برخی از این ساختار شکنی و فتح باب هاست. 

 

بدون شک اکران این فیلم نمی تواند شروع خوبی برای مدیرکل نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در آغاز فعالیتش در این سمت باشد. به نظر می رسد با اکران این فیلم باید منتظر ماه های پر تنشی میان داروغه زاده و همکارانش در سازمان سینمایی با رسانه های و سایر نهاد های نظارتی شاهد باشیم.  

 

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید