اخبار استان زنجان

اکران فیلم های کوتاه از سینمای ایران و جهان در پاتوق فیلم

به گزارش سایت زنجانت :

سرویس :

زنجانزمان :   ۱۳۹۷/۲/۳۰ – ۱۳:۴۲شناسه خبر : ۷۰۶۴۹۴

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، پاتوق فیلم کوتاه این هفته با اکران ۶ فیلم کوتاه از سینمای ایران و جهان در زنجان اجرا می شود.

 

«از حَسَکه با عشق» به کارگردانی محمد فراهانی، «ظُغال» ساخته نوا رضوانی، انیمیشن «استریپی» اثر بابک و بهنود نکوئی، «مقنعه» به کارگردانی حامد نجابت، «جوخه» به کارگردانی آزاد محمدی و «۴۰۰۰ فرانک سوئیس» ساخته ماتو کامف از کشور سوئیس، فیلم‌های کوتاه برنامه این هفته پاتوق هستند.

 

«از حَسَکه با عشق» داستان ﺩﺧﺘﺮی را که ﺩﺭ ﺷﻬﺮ ﺣَﺴَﮑﻪ ﺳﻮﺭﯾﻪ ﺩﺭ ﻣﺤﺎﺻﺮﻩ ﺩﺍﻋﺶ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ، به تصویر می‌کشد.

 

«ظُغال» روایت زندگی پیرمردی ۸۰ ساله است که به مدت ۶۰ سال، منبع درآمدش خالی کردن چاه‌های ظُغال است.

 

داستان انیمیشن کوتاه «استریپی» در یک کارخانه بزرگ می‌گذرد؛ کارگری که مجبور به انجام کارهای تکراری است ناگهان تصمیم می‌گیرد برخلاف بقیه عمل کند.

 

در فیلم کوتاه «مقنعه» دختر مجردی که مدرس زبان انگلیسی است در منزلی استیجاری سکونت دارد. روزی که صاحب‌خانه جهت تمدید قرار داد قصد آمدن به خانه را دارد، دختر از یکی از شاگردان پسر خود می‌خواهد بعد از کلاس در منزل بماند چون نسبت به صاحب‌خانه بی‌اعتماد است.

 

«جوخه» داستان سربازی را که در یک موقعیت سخت باید تصمیم مهمی بگیرد روایت می‌کند.

 

در «۴۰۰۰ فرانک سوئیس»، نیکلاس وگمولر برای یک کارخانه بیمه کار می‌کند و ماهانه ۱۶۰۰۰ هزار فرانک درآمد دارد. روزی غریبه‌ای با یک درخواست به سراغ او می‌رود و به او می‌گوید باید ماهیانه ۴۰۰۰ فرانک به من بدهی تا دست از سرت بردارم! آقای وگمولر این در خواست را احمقانه تلقی می‌کند و مزاحم را نادیده می‌گیرد.

پایان پیام/۷۳

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close