اخبار استان زنجان

بازدید از پروژه های شهری در تورخبری شهرداری زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، تور خبری خبرنگاران زنجان به منظور بازدید از عملیات اجرایی پل گلشهر زنجان و مجموعه پارک ملت برگزار شد.

 

در این تور یکروزه خبرنگاران در محل پل گلشهر زنجان حضور یافتند و از نزدیک در جریان عملیات اجرایی آن قرار گرفتند.

ناصر احمدصفا مدیر اجرایی این پل در سخنانی به پیشرفت ۲۵ درصد پل در مدت ۷۰ روز از کلنگ زنی آن خبر داد و گفت: این پل به طول ۳۶ متر عرشه و ۷۲۰ متر کل در حال ساخت است؛ ۶۰ شمع‌کوبی؛ ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاکریزی و ۹ هزار و ۵۰۰ متر مکعب خاک مسلح از جمله مشخصات این پل است.

 

به گفته این مقام مسوول یک هزار و ۷۰۰ تن کارهای فولادی و ۹ هزار متر مکعب بتن‌ریزی و ۱۲ هزار متر مکعب آسفالت‌ریزی در این پروژه انجام شده است.

 

احمدصفا با اشاره به اینکه پل دارای یک یوترن (دوربرگردان هوایی) است، یادآور شد: این پل با ۲۴ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده و فعالیت ۲۵ کارگر و ۱۵ ماشین‌آلات سبک و سنگین در حال اجراست.

به گفته مدیر پل گلشهر کاظمیه زنجان، به منظور جلوگیری از ایجاد مشکلات ترافیکی و تردد شهروندان علائمی در محل اجرای پروژه نصب شده است.

 

بازدید از پارک ملت دومین ایستگاه حضور خبرنگاران در تور خبری بود که در این بازدید مدیر مجموعه که مسوولیت اداره این پارک را برعهده داشت ضمن تشریح دستگاه های بازی نصب شده در محل اظهار کرد: تمام دستگاه ها از استاندارد لازم برخودار است و نظارت از سوی خود مجموعه برای جلوگیری از خرابی دستگاه ها به صورت مستمر انجام می شود.

 

حسینی از عدم رعایت نظافت شهروندانی که در محل پارک استقرار پیدا می کنند، گلایه کرد و گفت: علیرغم نظافت های روزانه این مجموعه در ساعات پایانی روز که خانواده ها اوقات خود را در این مجموعه سپری می کنند، شاهد عدم رعایت بهداشت از سوی شهروندان هستیم.

به گفته این مسوول نیازمند فرهنگ سازی برای حفظ بهداشت محیط اطراف خود هستیم و رسانه ها این مجموعه را در این راستا یاری کنند.

 

حسینی در خصوص نرخ بازی های دستگاه های پارک ملت هم گفت: نرخ دستگاه ها از سوی انجمن به صورت مکتوب برای ما ابلاغ می شود و ما هم برهمین اساس اقدام می کنیم.

سومین ایستگاه توقف خبرنگاران در این تور یکروزه مجموعه تفریحی خانه بوران در جنوب شهر زنجان بود که آیینی به منظور تجلیل از خبرنگاران از سوی شهرداری ترتیب داده شده بود.

 

شهردار زنجان در این آیین با اشاره به اینکه برگزاری جشن روز خبرنگار در این منطقه نشان از اهمیت اماکن تاریخی برای شهرداری دارد، گفت: علیرغم مشکلاتی که شهرداری در اجرای برخی از پروژه ها از نظر تامین مالی دارد، ولی تلاش برای توسعه شهر زنجان سرلوحه شهرداری قرار دارد.

مسیح اله معصومی با تبریک روز خبرنگار و تشریح برخی از ویژگی های خبرنگاران حرفه ای، گفت: پرسش گری یکی از خصیصه های خبرنگاران محسوب می شود و اگر خبرنگاران فارغ از بازی های جناحی و سیاسی مطالبه گر باشد، به توسعه شهر و استان خود کمک می کند.

 

وی داشتن خصیصه کاشف بودن در خبرنگاران را لازمه پویایی رسانه ها عنوان کرد و گفت: خبرنگاران زنجانی از این خصوصیات برخوردار هستند و شهرداری هم به صداقت خود ایمان داشته و هراسی در بازدید از پروژه ها به خود راه نمی دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان هم به نقش رسانه ها در همراهی با مجموعه مدیریت شهری برای توسعه زنجان اشاره کرد و گفت: با حضور خبرنگاران می توان عملکرد شهرداری و اقدامات انجام شده را به گوش مردم رساند.

 

احمد نصیری با یادآوری اینکه قلم خبرنگاران مقدس است، گفت: این خبرنگاران هستند که تلاش‌ها و اقدامات انجام شده را منعکس می‌کنند.

 

پایان پیام/۷۳

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close