اخبار استان زنجان

برگزاری طرح قرآنی ترنم نور برای مددجویان زنجانی/برنامه های مختلفی در حوزه فرهنگی کمیته امداد اجرا می شود

به گزارش سایت زنجانت :

برگزاری طرح قرآنی ترنم نور برای مددجویان زنجانی/برنامه های مختلفی در حوزه فرهنگی کمیته امداد اجرا می شود

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: باهدف بهره مندی خانواده های تحت حمایت از آثار معنوی قرآن کریم ،شناسایی استعدادهای قرآنی ، فراهم نمودن زمینه ارتقاء آنان وگسترش فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم،طرح قرآنی ترنم نور برگزارمی شود .

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، با بیان اینکه یکی از شاخص های توانمند سازی مددجویان تحت حمایت تقویت باورهای دینی و معنوی، افزایش اعتماد به نفس و روحیه خود باوری در آنان است ، اظهار کرد: برای رسیدن به این هدف برنامه های مختلفی در حوزه فرهنگی کمیته امداد اجرا می شود.

وی برنامه‌ریزی برای ارتقاء سطح فکری فرهنگی مددجویان را از برنامه‌های مهم حوزه فرهنگی این نهاد عنوان کرد و گفت: ارائه آموزش‌های متناسب با گروه‌های مختلف مددجویی از برنامه‌های کمیته امداد استان زنجان در حوزه فرهنگی است .

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان به برنامه های فرهنگی این نهاد برای مددجویان تحت حمایت اشاره کردوگفت: همزمان با شروع ماه مبارک رمضان ، برنامه های آموزشی قرآن کریم در قالب “طرح ترنم نور” با همکاری مؤسسات قرآنی درهمه شهرستانها برگزار می شود.

صفری هدف از اجرای این طرح رابهره مندی خانواده های مورد حمایت از آثار معنوی قرآن کریم ،شناسایی استعدادهای قرآنی و فراهم نمودن زمینه ارتقاء آنان و معرفی به جامعه قرآنی، گسترش فرهنگ توجه به ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، و فراهم نمودن زمینه حفظ آیات، تدبر در آنها و توانایی بهره گیری از آموزه های قرآن در زندگی جامعه هدف این نهاد برشمرد.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان اجرای این طرح راموجب احیای فرهنگ دینی،ترویج، تبلیغ و اعتلای فرهنگ قرآنی و گسترش فضایل اخلاقی در زندگی مددجویان تحت حمایت عنوان کرد وافزود: با اجرای این طرح سطح بینش و باورهای دینی و مذهبی جامعه هدف از طریق انس بیشتر با قرآن ارتقاء می‌یابد.

وی در پایان به دیگر برنامه های فرهنگی این نهاد در سال جاری اشاره کرد وگفت: برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی، برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان تحت حمایت در کلاسهای تابستانی و کانون فرهنگی، اجرای طرح شوق زیارت، ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای و پیشگیری از اعتیاد وکلاسهای عفاف وحجاب از دیگر برنامه‌های مهم کمیته امداداستان زنجان در سال جاری است .

انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close