صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | برگزاری نمایشگاه آفتاب در مصاف در دانشگاه زنجان

برگزاری نمایشگاه آفتاب در مصاف در دانشگاه زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

سرکار خانم خانمحمدی مسؤل کانون های نهاد رهبری دانشگاه زنجان در گفت و گو با خبرنگار نسیم زنجان اظهار داشت: مجموعه کانون های نهاد رهبری به صورت مشترک این نمایشگاه را برپا کردند و هر کانون قسمتی از کار را برعهده گرفته است. این نمایشگاه با رویکردی فرهنگی و با هدف حفظ فضای ایام عزاداری محرم و صفر برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه سه بخش اصلی دارد، گفت: غرفه اول درباره ی مددافعین حرم و حضرت زینب است که بخش های مختلفی اعم از شهدای مدافعین حرم و تجدید پیمان با شهدای مدافع حرم دارد که دانشجویان می توانند مشاهده کنند.
وی افزود: همچنین با الگوبرداری از کتاب آفتاب در مصاف به فضاسازی این بخش از غرفه پرداخته شده است.
مسؤل کانون های نهاد رهبری دانشگاه زنجان با بیان اینکه مسابقه عبرت های عاشورا برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری نیز در نمایشگاه تدارک دیده شده است، تشریح کرد: دانشجویان می توانند با مطالعه جزوه و پیامک پاسخ های خود در این مسابقه شرکت کنند که جوایزی نیز به نفرات برگزیده اهدا خواهد شد.
خانمحمدی با بیان اینکه غرفه دوم به موضوع کربلا در حال تکرار است اختصاص یافته است، گفت: در بخشی از این غرفه به ظلم هایی که به مسلمانان سراسر جهان می شود، اشاره شده است و اینکه حادثه کربلا تمام نشده است.
وی افزود: همچنین در این غرفه زیارت مجازی از حرم امام حسین(ع) و حرم حضرت عباس (ع) به نمایش گذاشته شده است
مسؤل کانون های نهاد رهبری دانشگاه زنجان ادامه داد: در سومین و آخرین غرفه نیز بخشی با موضوع نامتان کوفی نشود، بصری سازی شده است که به صورت نمادین هشدار می دهد که انتظاری با بصیرت نسبت به حضرت ولیعصر(عج) داشته باشیم. خانمحمدی افزود: همچنین در این غرفه بخش فروش کتب و محصولات فرهنگی تدارک دیده شده است که با ده درصد تخفیف به دانشجویان ارائه می شود.
خانمحمدی با بیان اینکه این نمایشگاه تا سوم آبان ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: بعد از این نمایشگاه، کانون های نهاد رهبری به صورت جداگانه برنامه های خود را مانند اردوی یکروزه زنجان گردی ویژه دانشجویان جدیدالورود، کارگاه های آموزشی تشکیلاتی و برنامه های متنوع دیگر، پیگیری و اجرا خواهند کرد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید