اخبار استان زنجان

تراکتور باغی در ایجرود تولید شد/ تکیه به فرهنگ خود کفایی

به گزارش سایت زنجانت :

اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است این روز ها سر لوحه کار جوانان خلاق قرار گرفته است.

این خلاقیت ها فقط مختص جوان هایی که در شهر با امکانات و زیر ساخت های مختلف سر می کنند، نیست.

وقتی گذری در روستا ها داشته باشیم این گونه جوان ها را به راحتی می توان یافت.

امروز سری به روستای احمد کندی از توابع شهرستان ایجرود میزنیم و پای صحبت های جوانی که با فکر و ایده خودش در راستای اقتصاد مقاومتی توانسته حرفی را برای گفتن داشته باشد، مینشینم.

تراکتور طراحی شده توسط آقای اسماعیلی حدود یک تن وزن داره و انواع ادوات کشاورزی به اون وصل می شود.

از ویژگی های منحصر به فرد این وسیله طراحی شده دوگانه سوز بودن و سرعت بالای تراکتور که ۵۰ کیلومتر در ساعت است.

حیدر اسماعیلی امروز در گفت و گو با خبرنگار ایجرود با تاکید بر اینکه تکیه به فرهنگ خود کفایی و کار جهادی می تواند رهگشای موفقیت باشد، اظهار داشت: از دوره ابتدایی روی ایده های خود کار می کنم و اولین وسیله ای که طراحی کرده اسلحه تمام اتوماتیک است.

وی با اشاره بر اینکه ابتکار و اختراعات بشر را برای رفع نیازهای مردم دانسته و عنوان کرد: اگر ابتکار و خلاقیت در راستای خدمت به مردم نباشد به درد نمی خورد و گره گشایی از مشکلات مردم هدف اصلی من است.

مبتکر ایجرودی با تاکید بر اینکه بخشی از طرح های خود را با ضایعات کار کرده است، ادامه داد: تیغه طراحی شده برای تراکتور از آهن دور ریختنی درست شده است.

مبتکر ایجرودی با بیان اینکه زمین های کشاورزی در شهرستان ایجرود شیب دار است و برای شخم زدن تراکتورهای بزرگتر قدرت مانور کمتری برای شخم زدن دارند و نیز با لاستیک های بزرگی که دارند بیشتر باعث تخریب زمین های کشاورزی می شوند تصمیم گرفت که تراکتور کوچکتر با قدرت و توانایی بالاتری را طراحی کند، خاطر نشان کرد: کمباین های بزرگ مانور خوبی برای درو کردن گندم ندارند بنابراین کار بعدی که می خواهم طراحی کنم و تقریبا تا نصفه ها آن را شروع کرده ام طراحی کمباین کوچک برای کار آسان تر بر روی زمین های کشاورزی در شهرستان است.

اسماعیلی با بیان اینکه برای طراحی تراکتور ۲۰ میلیون تومان هزینه کرده است، عنوان کرد: تمام هزینه های انجام شده برای طرح هایم تنها از محل درآمد خودم بوده و تا به امروز هیچ حمایتی از ارگان های دیگر نداشته ام.

وی با اشاره بر اینکه بعد از طراحی سلاح که بعنوان کار دستی مدرسه ساخته شده بود، برای پدر داس برقی برای آسان تر شدن و کمتر شدن کارهایش در دوره راهنمایی می گوید: استقبال خانواده ام از طرح های که می ساختم بزرگترین دلگرمی برای من بود چرا که به عقیده من اگر حمایت و تشویق خانواده ها باشد فرزندان پیشرفت بسزایی در زندگی خواهند داشت و خلاقیت آن ها شکوفا می شود.

 اسماعیلی با تاکید براینکه با کمترین امکانات می شود بهترین ها را خلق کرد، گفت: تراکتور طراحی شده را در کارگاه سنتی که در روستای احمد کندی دارم ساختم.

انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close