صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | ترویج نماز، جامعه را به سمت آرامش رهنمون می سازد

ترویج نماز، جامعه را به سمت آرامش رهنمون می سازد

به گزارش سایت زنجانت :سرویس :

زنجان
-


زمان :  
۱۳۹۶/۷/۲۰ – ۱۲:۵۶
شناسه خبر :
۶۶۱۸۳۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام محمد حسن کاویانی راد، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران امروز(۲۰ مهر) در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی و هنری نماز استان زنجان اظهار کرد: بایستی نسل جوان را با ابعاد مختلف زندگی شهدا آشنا کرد.

 

وی با یادآوری اینکه بایستی به فرهنگ ایثار و شهدا به صورت پیوستاری نگاه کرد، افزود: شهدا همواره به اقامه نماز به موقع تاکید داشتند.

 

این مقام مسوول با بیان اینکه مجموعه رفتارها در دین اسلام در نماز و زکات خلاصه می شود، گفت: خروجی نماز و زکات شهیدی می شود که در مقابل جبهه کفر می ایستد.

 

کاویانی راد با ابراز نگرانی از برخی تهدیدهای نسل جوان تصریح کرد: متاسفانه عدم اقامه نماز یکی از این تهدیدهاست.

 

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ترویج شهوات در جامعه را از دیگر تهدیدات خواند و گفت: بامطالعه وصیت نامه شهدا متوجه می شویم که ۴۵ درصد از شهدا به اقامه نماز تاکید داشتند.

 

وی با اشاره به آمار اضطراب و افسردگی در بین مردم افزود: نماز آتش خشم را خاموش کرده و جامعه را به سمت آرامش رهنمون می کند.

 

در ادامه معاون سیاسی و امنیتی استاندار زنجان خواستار توسعه فرهنگ اقامه نماز به موقع شد و گفت: مردم در دستگاه های اجرایی باید آثار این نماز را مشاهده کنند.

 

سیدبیوک موسوی کاهش جرایم در ماه رمضان را که نشات گرفته از نماز و روزه است، متذکر شد و گفت: آثار و برکات نماز باید در سطح جامعه جاری شود.

 

پایان پیام/۷۳


ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید