اخبار استان زنجان

تنها ۱۲ درصد پست های مدیریتی زنجان در اختیار بانوان است | اخبار زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش ایرنا، ماهرخ بلوری روز یکشنبه در کارگروه خانواده و بانوان استانداری زنجان افزود: این درحالی است که طبق تبصر۲ بند ۲ مصوب نامه شورای عالی اداری کشور مبنی بر افزایش پست های مدیریتی زنان به ۳۰ درصد تا پایان برنامه ششم توسعه اعلام شده است.
وی اظهار داشت: طبق برنامه ششم توسعه و با مصوبه شورای برنامه ریزی استان یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال به دبیرخانه کارگروه بانوان خانواده استان اختصاص یافته است.
این مسئول ادامه داد: بر این اساس و با مکاتبات انجام گرفته ۱۳ برنامه به دبیرخانه ارسال و پس از بررسی و انطباق آنها با اهداف، ۲ طرح اجرایی با عنوان دوره های توان افزایی و ارتقای تاب آوری و نشاط آوری اجتماعی در پنج شهرستان، برگزاری کارگاههای کارآفرینی و ایجاد کسب و کارهای اجتماعی و خانوادگی در سه شهرستان مورد توجه قرار گرفت.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان خاطرنشان کرد: جشنواره تجلیل از مادران نمونه استان نیز نیمه آذر امسال در این استان برگزار می شود که از مجموع ۲۸ دستگاه احرایی مکاتبه شده برای معرفی مادران نمونه با توجه به شاخص های اعلام شده فقط ۱۹ دستگاه این کار را انجام داده اند.
وی بیان کرد: هم اکنون ۱۰۰ مادر نمونه با رزومه کامل در اختیار دبیرخانه کار گروه قرار گرفته و در این میان دستگاههای اجرایی تا ۱۵ آبان فرصت دارند، واجدین شرایط را معرفی کنند.
بلوری افزود: آسیب های اجتماعی در حاشیه شهرها وجود دارد و برای کاهش این مهم سیاست های ابلاغی برنامه ششم توسعه برنامه های موثری را برای جامعه مخاطبان در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: تحقق این برنامه ها به همکاری و مشارکت روز افرون دستگاههای اجرایی نیاز دارد که این مهم بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

** ۳٫۵ درصد جمعیت استان بانوان ورزشکار هستند
مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در این جلسه گفت: هم اکنون ۳٫۵ درصد از جمعیت استان را بانوان ورزشکار تشکیل می دهند که با برنامه ریزی انجام گرفته در مسابقات و میادین مختلف مدال های رنگارنگی را کسب کرده اند.
علی خلیلی افزود: بر اساس اخرین آمار اعلام شده جمعیت بانوان استان، ۵۱۸ هزار و ۱۵۵ نفر است که تعداد ورزشکاران سازمان یافته ۱۸ هزار و ۲۲۴ نفر است که در ۴۸ رشته ورزشی فعالیت می کنند.
این مسئول ادامه داد: در سال گذشته و امسال ۱۳۰ نفر از بانوان این استان به تیم های ‌ملی دعوت که ۹۵ نفر از آنها انتخاب شده اند.
وی اظهار داشت: این اداره کل برنامه هایی از قبیل برگزاری المپیاد استعدادیابی نخبگان ورزشی، جشنواره بازی‌های بومی و محلی، اجرای فاز دوم طرح اصلاح ساختار قامتی بانوان در سال جاری در نظر گرفته است.
۹۶۴۶/۸۰۶۸

انتهای پیام /*

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close