صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | تولید آبزی در استان زنجان رشد ۲۵ درصدی دارد

تولید آبزی در استان زنجان رشد ۲۵ درصدی دارد

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر، محمود صیاد بورانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران شاغلین مستقیم حوزه آبزی پروری در استان زنجان را ۲ هزار و ۵۳ نفر اعلام کرد و افزود: یک هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال درآمد ناخالص این تعداد بهره بردار طی سال گذشته بوده است.

وی متوسط درآمد ناخالص هر آبزی پرور در استان زنجان را نیز ۷۳۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: آبزی‌پروری همچنان جزو اقتصادی ترین فعالیت های بخش کشاورزی استان محسوب می شود.

مدیر کل امور شیلات و آبزیان استان زنجان گفت: با رایزنی هایی که با شرکت آب منطقه ای استان زنجان انجام شده  در اراضی حاشیه قزل اوزن ۹۰۰ هکتار معرفی شده ۱۰۰ هکتار سال گذشته انجام شده و ۸۰۰ هکتار مانده است. 

بورانی افزود:  اگر این میزان اراضی ۸۰۰ هکتار در بحث آبزی پروری توسعه پیدا کند برای دو هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود.

بورانی با بیان اینکه سال گذشته شهرستان ماهنشان با ۹ هزار و ۲۰۰ تن بیش از ۶۷ درصد تولید آبزیان استان را به خود اختصاص داد، تصریح کرد: شهرستان زنجان نیز با حدود ۲ هزار تن تولید، سهمی بالغ بر ۱۴ درصدی در تولید آبزیان استان داشته است.

مدیر شیلات و آبزیان استان زنجان با اشاره به اینکه شهرستان ایجرود نیز با یک هزار و ۳۰۰ تن تولید، رتبه سوم را در تولید آبزیان در استان داشته است، عنوان کرد:  سال گذشته همچنین تولیدات آبزی در استان زنجان نسبت به سال ۹۴ از رشد بیش از ۱۲ درصدی برخوردار بوده است.

بورانی از وجود  بیش از ۷۰۰  مزرعه آبزی پروری دراستان زنجان خبر داد و گفت:  در استان زنجان بیشترین تولید آبزی به ترتیب برای شهرستانهای ماهنشان،زنجان و ایجرود است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید