اخبار استان زنجان

جهاد کشاورزی زنجان حائز رتبه نخست کشوری در حمل و توزیع کود شد | اخبار زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: همزمان با آغاز سال زراعی جدید، انواع نهاده های مورد نیاز از جمله کود و بذر در استان زنجان تامین و در اختیار کشاورزان قرار داده می شود.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ حسین عامری با اشاره به تولید سالانه ۱۸ هزار تن بذور اصلاح شده گندم و جو در استان زنجان، اظهار کرد: این میزان بذر اصلاح شده متناسب با نیاز هر منطقه در دسترس بهره برداران قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه استان زنجان جزو استان هایی است که بیش ترین تنوع ارقام در بذور توزیعی گندم دیم و آبی را دارد، عنوان کرد:  به کشاورزان در مناطق مختلف استان توصیه می‌شود تهیه بستر مناسب، رعایت عمق کشت مناسب، کشت به موقع، استفاده از ارقام سازگار با اقلیم هر منطقه، تغذیه گیاهی، مصرف به اندازه بذور در هر هکتار و کالیبراسیون دستگاه های کارنده را در روند کشت غلات در دستور کار خود قرار دهند.

عامری در ادامه با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان طی ۶ ماهه اول سال جاری حائز رتبه نخست کشوری در حمل و توزیع کود (نسبت به سهمیه مصوب) شده است، افزود: طی سال های اخیر به منظور تسهیل در تأمین کود کشاورزان ۱۲ کارگزاری به شبکه توزیع استان اضافه شده است.

مدیر امور زراعت سازمان در پایان از تهیه و تامین ۲۰ هزار تن کود مورد نیاز کشاورزان استان زنجان طی سال زراعی جاری خبر داد.

لینک کوتاه:

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close