صفحه اصلی | خواندنی ها | حماس سلاح خود را کنار نخواهد گذاشت

حماس سلاح خود را کنار نخواهد گذاشت

به گزارش سایت زنجانت :

باشگاه خبرنگاران: یکی از مسئولان جنبش حماس با تاکید بر اینکه، تماس هایی بین مسئولان این جنبش با گروه های مقاومت، حزب الله و ایران وجود دارد، گفت: حماس تصمیم خود را برای گسترش روابط با تهران گرفته است.

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، اسماعیل رضوان در مصاحبه با این شبکه گفت: جنبش حماس سلاح خود را کنار نخواهد گذاشت و گفتگوها با جنبش فتح در این باره روشن وشفاف بود. اگر اسرائیل و هر اشغالگری تصور می کنند حماس مقاومت را رها خواهد کرد، در توهم قرار دارند. سلاح مقاومت خط قرمز است و به هیچ وجه اجازه تعرض به آن را نخواهیم داد. جنبش فتح از این مسئله آگاهی دارد و اذعان کرد سلاح خط قرمز است.

رضوان افزود: اصرار داریم تصمیمات در داخل جنبش حماس بر اساس توافق بین اعضای دفتر سیاسی اتخاذ شود. همواره خواهان قدرت، وحدت، آشتی و ثبات در سوریه بوده ایم. تماس هایی بین حماس با گروه های مقاومت، حزب الله و ایران وجود دارد. تعامل ما با ایران به عنوان یک تشکیلات است و حماس تصمیم خود را برای گسترش روابط با تهران گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: گزینه مقاومت نتیجه بخش بودن خود را ثابت کرده و روند سازش هیچ نتیجه ای به همراه نداشته است. روز سه شنبه آینده دیداری بین دو جنبش حماس و فتح در قاهره برای تعیین راه های عملی کردن توافقنامه آشتی برگزار خواهد شد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید