اخبار استان زنجان

دانشگاه ها دستاوردهای انقلاب را تبیین کنند

به گزارش سایت زنجانت :

ایرنا- مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان گفت: دشمنان درصدد تضعیف انقلاب اسلامی و جدایی بین مردم و مسئولان هستند که وظیفه دانشجویان تزریق اعتماد ملی و فردی و تبیین دستاوردهای ۴۰ ساله نظام است.

– به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، ابوالفضل صابری در خطبه های پیش از نماز جمعه این هفته زنجان افزود: یکی از رسالت های مهم دانشگاه و دانشجویان حفظ و تقویت اعتماد به نفس فردی و ملی است و این مهم از ابعاد گوناگون اهمیت ویژه ای دارد.

وی اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی با بهره گیری از تمامی امکانات و تبلیغاتی خود در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می خواهند نظام اسلامی را ناکارآمد نشان دهند.

صابری افزود: بر این اساس وظیفه دانشجویان در شرایط کنونی بسیار خطیر و سنگین است.

وی اضافه کرد: دانشجویان افسران مقابله با جنگ نرم دشمن هستند و برای ایفای این رسالت و نقش مهم، نباید در برابر قضایا و جریان های سیاسی کوچک قرار بگیرند بلکه با نگاه امیدوارانه به آینده از افراط پرهیز کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان زنجان، لازمه دستیبایی به قدرت و اقتدار علمی را قدرت اقتصادی دانست و گفت که تحقق این مهم می تواند به رساندن مواضع ایران در جهان منتهی شودوی بیان کرد: یکی از وظایف دیگر مهم دانشجویان کسب قدرت تحلیل سیاسی و مسائل کشور و متمایز کردن آن با سیاست زدگی و سیاست بازی است.

صابری افزود: طبق فرامین رهبری دانشگاه باید محیطی امن و به دور از سیاست زدگی باشد.

وی، تعمیق بخشیدن به معرفت دینی را از مولفه های مهم دانشگاهیان دانست و گفت: قرار گیری علم در کنار دین توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

به گفته این مسئول، استکبار در فضای رسانه ای خود اینگونه القا می کند که دانشجویان و اساتید کشورمان دین گریز هستند در حالی که این قشر شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کرده است.

صابری خاطرنشان کرد: رهبری بر جنبش دانشجویی همراه با عقلانیت تاکید داشته اند و اگر مطالبه گری از دانشجویان گرفته شود آنان نمی توانند به نقش آفرینی خود ادامه دهند.

وی بیان کرد: بحث منزلت مردم باید توسط مسئولان حفظ شود و به عبارتی قول کریمانه دل مردم را آرام می کند و تحقق این مهم به پیشرفت انقلاب و اهداف نظام کمک می کند.

صابری خاطرنشان کرد: بنابراین از مسئولان انتظار می رود در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی شان و منزل مردم حفظ شود چرا که این ملت چیزی جز همراهی مسئولان نمی خواهند و تحقق این مهم به رفع بسیاری از مشکلات منجر خواهد شد.

کلید واژه ها: دانشجویانسالگرد پیروزی انقلاب اسلامیدانشگاهپیروزی انقلاب اسلامیانقلاب اسلامیاسلامیمسئولانبسیج دانشجوییدانشجویینظام اسلامیاستان زنجانتقویت اعتماد به نفسمردمنظامزنجانجنبش دانشجوییاعتماد به نفسنشانسالگردسیاسیرهبریاستانهمراهوظیفهنماز جمعهبسیجتبلیغاتیکشورمنزلاقتصادی

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close