اخبار ایران و جهان

ساخت فیلم دیدار روحانی با صهیونیست‌ها / چرا استاد حسن عباسی از اتهام نشر اکاذیب تبرئه شد؟ + عکس و فیلم

به گزارش سایت زنجانت :

وکیل استادحسن عباسی گفته است سال ۱۳۹۵ دفتر ریاست جمهوری تحت دو عنوان «نشر اکاذیب» و «توهین به مسئولین» از حسن عباسی شکایت کرد. وی از اتهام نشر اکاذیب برائت گرفت اما در اتهام توهین مجرم شناخته شد و حکم ۷ ماه حبس قطعی وی ابلاغ شده است.

مشخص نیست اگر به اتهام توهین قرار باشد برای هر فرد حکم زندان صادر شود کسی که بارها منتقدین خود را بزدل، بی شناسنامه، مفسد، مزدور، تندرو و…. نامیده است باید به چه مقدار حبس محکوم شود.

رئیس جمهور که در فضای اغتشاشات دیماه سال ۹۶ در تاریخ ۱۱/۹ از لزوم گوش دادن به اعتراضات مردم گفته بود: «یکی از خواسته های مردم این است که فضا را بازتر کنیم!»

روحانی در حالیکه اشرار و اغتشاشگران به نظام و انقلاب و امام توهین می کردند از لزوم تحمل کردن و باز شدن فضا صحبت می کرد که برای انتقادات عادی به دولتش به سرعت در شکایت نویسی دست به قلم می شود. در این خصوص وزرای وی هم به این نوع برخورد با منتقدین عادت کرده اند.

معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی امور حقوقی معاونت حقوقی رییس جمهوردر این خصوص می گوید: «این حکم قطعی است و بزودی اجرا می‌شود.»

علیرضا آذربایجانی در ادعایی عجیب گفت: «در طول سال‌های گذشته افرادی که اهل سخنرانی هستند و بعضاً از نمایندگان مجلس یا کسانی که به شکل‌های مختلف در دانشگاه‌ها و مراسم‌های مختلف حاضر می‌شوند مطالب کذبی علیه هیأت دولت یا رییس جمهور مطرح کرده و می‌کنند. ما سعی کردیم همیشه با اغماض از کنار این مسائل بگذریم اما بعضاً مواردی پیش می‌آید که سخنرانان محترم در صحبت‌هایشان رسماً نشر اکاذیب یا توهین به مقامات اصلی حکومتی می‌کنند.»

او در ادامه اعتراف کرد که صحبت های حسن عباسی به هیچ عنوان کذب نبوده و دادگاه نیز بر صحت صحبت های وی تاکید کرده است: «حسن عباسی در دادگاه بدوی در ارتباط با «توهین‌»های مکرر محکومیت پیدا کرد اما در خصوص «نشر اکاذیب» دادگاه بدوی برای ایشان حکم برائت صادر کرد که با تجدید نظرخواهی ایشان از رأی محکومیت، پرونده به دادگاه تجدید نظر رفت و بعد از رسیدگی‌های مفصل در نهایت دادگاه تجدید نظر به استناد ماده ۶۰۹ قانون مجازات، ایشان را به ۵ فقره حبس ۷ ماهه محکوم کرد.»

ریاست جمهوری، عباس آخوندی وزیرمسکن و علوی وزیر اطلاعات سه تن از شاکیان وی بوده اند که هیچ کدام از آنها نتوانستند ادعای خود یعنی «نشر اکاذیب توسط دکترحسن عباسی» را اثبات کنند.

شنیده ها و اطلاعات منتشر شده در کانال تلگرامی استاد عباسی نشان می دهد که احتمالا شکایت ها به دلیل موارد زیر بوده است:

وزیر اطلاعات شاکی است که بیان نحوه‌ی وزیر شدن او و انتقادات به وی نشر اکاذیب است. این درحالی است که انتقاد او به وزیر به دلیل کوتاهی در معرفی دوتابعیتی ها بوده که در این سخنرانی به خاطره ای از شخص وزیر نیز در نداشتن سابقه اطلاعاتی اشاره می کند. در این سخنرانی عباسی علاوه بر وزیر اطلاعات از دستگاه قضایی، سازمان بازرسی و وزارت نفت آقای زنگنه نیز نام برده شده است. او در این سخنرانی از کم کاری مسئولان قوای مختلف که منجر به نارضایتی مردم شده است گلایه می کند.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close