اخبار استان زنجان

سرانه تخت بیمارستان استان زنجان از نرم کشوری کمتر است

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، فتح اله حقیقی امروز در جلسه بررسی مشکلات بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان اظهار داشت: طرح توسعه بیمارستان ولی عصر(عج) یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های استان است.

وی با بیان اینکه در صورتی که در نظر بگیریم استان زنجان قطب ۶ پزشکی کشور باشد باید بتواند استان‌هایی مانند مرکزی، قزوین، همدان، ساوه را از لحاظ ارائه خدمات درمانی پشتیبانی کند، تصریح کرد: باید سرانه تخت استان زنجان از متوسط کشور بالا باشد اما متاسفانه سرانه تخت استان زنجان پایین است.

استاندار زنجان سرانه تخت کشور را ۲٫۴ عنوان کرد و گفت: این در حالی است که این میزان برای زنجان ۱٫۶۵ است، یعنی سرانه تخت بیمارستان زنجان ۰٫۷۵ از متوسط کشوری پایین‌تر است. 

وی با بیان اینکه هزینه ایجاد یک تخت عمومی در حال حاضر بیشتر از ۷۰۰ میلیون است، گفت: اگر تخت تخصصی ایجاد شود نیازمند بیش از هزینه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است.

حقیقی با اشاره به اینکه در حال حاضر و شرایط فعلی امکان احداث بیمارستان توسط دولت وجود ندارد، گفت: در استان نیز چنین اعتباری وجود ندارد تا استانداری به این امر اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه بحث اشتغال در حال حاضر مهم ترین بحث استان است، گفت: هزینه تمام شده اشتغال بسیار بالاست و از طرفی حفظ و ایجاد اشتغال ‌نیز یکی از وظیفه‌های مهم دولت است.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه باید از تمام ظرفیت‌های استان استفاده شود، گفت: بسیاری از متخصصان زنجانی که مقیم کشورهای دیگرند می‌توانند در هر چه بهتر کردن شرایط استان موثر باشند.

وی گفت: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده  تا بلیت رفت و برگشت بسیاری از متخصصین زنجانی مقیم کشورهای دیگر تهیه شود تا از توانمندی این افراد در بهبود هر چه بیشتر شرایط استان استفاده شود.

انتهای پیام/ش

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close