اخبار استان زنجان

سمپوزیوم منطقه ای هپاتیت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش نسیم زنجان، سمپوزیوم منطقه ای هپاتیت به همت انجمن های علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور دکتر سید موید علویان، رییس شبکه هپاتیت ایران و عضو فرهنگستان علوم پزشکی، دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکترمهران محسنی، معاون فرهنگی و امور دانشجویی، و دکتر علیرضا شغلی، معاون تحقیقات و فناوری، در سالن آمفی تئاتر مرکز همایش های بین المللی روزبه برگزارشد. در این سمپوزیوم متخصصان و کارشناسان مربوطه در خصوص بیماری هپاتیت سخنرانی کردند.
در این سمپوزیوم در مورد انواع هپاتیت، روند ورود و تکثیر ویروس هپاتیت، انواع نارسایی کبدی ناشی از آلودگی به ویروس هپاتیت، عوامل موثر بر سلامت کبد، تست های تشخیصی نوین، انواع عفونت و علل آن، فاز های بیماری و تظاهرات بالینی این بیماری مطالبی ارائه شد.
در حاشیه برگزاری سمپوزیوم، کارگروهی جهت کنترل هپاتیت در زندانها با حضور دکتر سید موید علویان و با مشارکت معاونین فرهنگی و اموردانشجویی، تحقیقات و فناوری و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن جلسات مرکز همایش های بین المللی روزبه تشکیل شد. در این جلسه نماینده سازمان زندانها نیز حضور داشت. در این نشست، اجرای برنامه و پژوهش در زمینه هپاتیت، انجام مطالعات درخصوص تعداد مبتلایان، برآورد و تامین هزینه های درمان، دعوت از خیرین حوزه درمان برای مشارکت در درمان مبتلایان به هپاتیت و عقد تفاهم نامه کنترل بیماری هپاتیت در زندانها مطرح شد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close