اخبار استان زنجان

سهم۱.۲۷ درصدی صادرات استان زنجان طی سال گذشته

به گزارش سایت زنجانت :

اسدالله درویش امیری شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های دولت در سال جاری، اهتمام به اشتغال روستایی است، از در نظر گرفتن ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این منظور خبر داد و افزود: مهم‌ترین قدم در این زمینه آن است که گام نخست باید به‌درستی برداشته شود تا بتوان برکات ایجاد اشتغال در مناطق روستایی را شاهد بود.

وی یکی از موفقیت‌های استان در سال گذشته را در بحث صادرات عنوان و تصریح کرد: سهم استان زنجان از صادرات کشور در سال ۹۵ برابر با ۸۶ صدم درصد بود، این در حالی است که پارسال این سهم باهمتی که در استان وجود داشت، افزایش‌یافته و به ۱.۲۷ درصد رسید، بااین‌وجود معتقدیم درزمینه صادرات باید روند افزایشی کماکان تداوم داشته باشد؛ چراکه یکی از برکات این افزایش، بالا رفتن کیفیت کالای ایرانی خواهد بود.

استاندار زنجان در ادامه به لزوم توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای در زنجان اشاره و اظهار کرد: دولت برای سال جاری اولویت‌هایی را در نظر گرفته است که یکی از این اولویت‌ها توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای است؛ چراکه توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، طرح مطالعه شده‌ای است که قرار است با توجه به محدودیت‌هایی که در حوزه آب با آن مواجه هستیم، به مرحله اجرایی گذاشته شود.

درویش امیری بابیان اینکه یکی از اقدامات جدی دولت در سال جاری، اتخاذ تدابیر لازم در راستای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی است، ادامه داد: در کنار فعال کردن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، دولت برنامه‌ریزی لازم را برای اجرای طرح‌های مهارت‌آموزی، کارآموزی دانش‌آموختگان و نیز گسترش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان را اتخاذ کرده است.

استاندار زنجان گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی، یکی از سیاست های حوزه کشاورزی استان در سالجاری باید توسعه گلخانه های کشاورزی باشد و تمامی دستگاه های اجرایی نیز باید در این زمینه، همکاری لازم را داشته باشند.

درویش امیری افزود: از ۲۰ قلم کالای عمده صادراتی به روسیه، ۸ نوع کالا در استان، دارای مزیت لازم برای صادرات بوده که باید از این ظرفیت ها برای توسعه صادرات استان به این کشور، بهره‌ برداری لازم صورت گیرد.

وی همچنین از سفر استاندار چلیابینسک روسیه به استان زنجان در اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد و با یادآوری اینکه هدف از این سفر، متمرکز شدن مبادلات تجاری زنجان و روسیه در این استان است، افزود: امیدواریم صادرات قابل‌توجهی به استان چلیابینسک روسیه داشته باشیم و تحقق این مهم دور از دسترس نیست؛ چراکه معتقدیم استان زنجان از قابلیت‌های صادراتی زیادی به‌ویژه در صنایع نساجی و تولید کفش برخوردار است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close