اخبار استان زنجان

شعار سال با تکرار و گفتاردرمانی محقق نخواهد شد

به گزارش سایت زنجانت :

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- حجت الاسلام صفی یاری*:  شعار سال صرفاً با تکرار و گفتاردرمانی محقق نخواهد شد. بلکه نیازمند اراده‌ای جدی و قدمی عملی است.این اراده و اقدام در گام اول متوجه مسئولان است و باید در قدم نخست ذهن و فکر برخی مسئولین ما ایرانی شود تا حمایت از کالای داخلی صورت گیرد.

تا وقتی مناطق آزاد ما نمایشگاهی دائمی و گسترده برای عرضه کالاهای خارجی باشد و در کنار خزر انواع کنسرو ماهی رنگارنگ خارجی با بسته‌بندی متنوع عرضه شود شعار سال محقق خواهد شد.

نمایشگاه‌های عرضه کالا در استان باید عزم به عرضه کالای داخلی نمونه بخصوص نمایشگاه عرضه اقلام و محصولات لوازم و التحریر که متأسفانه تاکنون صرفاً توجه ویژه‌ای به محصولات وارداتی داشته است.

حمایت از شعار سال صرفاً با ابلاغ بخشنامه به ادارات و دستگاه‌های دولتی نیز محقق نمی‌شود بلکه باید نظارت عملی و جدی نیز بر اجرای آن به عمل آید. تا برخی دستگاه‌ها قانون را دور نزده و دست به فاکتور سازی نزنند.

استان زنجان ظرفیت خوبی برای تقویت تولید داخل دارد و محصولات و تولیدات قابل‌توجهی در این استان وجود دارد که متأسفانه بسیاری از اهالی خود استان نیز از آن بی خبرند. بر این اساس باید لیستی از محصولات و تولیدات استانی در عرصه‌های مختلف تهیه و نسبت به معرفی و برند سازی آن اقدام شود.

شورای فرهنگ عمومی باید وظیفه اصلی و ذاتی خود را به‌عنوان اولویت مدنظر قرار داده و بر آن محورها متمرکز شود.تصدی‌گری و ورود به عرصه‌های اجرایی و همچنین اکتفا به وظایف ذاتی دستگاه درشان شورای فرهنگ عمومی نیست.

اصلی‌ترین وظیفه شورای فرهنگ عمومی بر اساس آئین‌نامه ابلاغی شناخت محیطی و برآورد وضعیت موجود است. مطالعه و تحلیل و تجزیه سالیانه وضع فرهنگ عمومی استان و همچنین ترسیم وضعیت مطلوب و راهبردهای نیل به آن ازجمله مأموریت های شورای فرهنگ عمومی است که باید به آن توجه شود. از دیگر وظایف شورا اصلاح و ارتقاء فرهنگ عمومی در راستای بهبود شاخص‌های فرهنگ عمومی در استان است که لازم است به‌صورت عملی و تخصصی به آن پرداخته شود.

وظیفه دیگر شورای فرهنگ عمومی که وظیفه‌ای بسیار سنگین و حساس است ساماندهی برنامه‌های فرهنگی استان و ایجاد هم‌افزایی و هماهنگی بین دستگاه‌ها فرهنگی و برنامه‌های فرهنگی است که باید با حفظ حدود نقش‌ها و جایگاه‌ها در دستور کار قرار گیرد که بسیار جدی باید پیگیری شود.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close