اخبار استان زنجان

شناسایی و جذب بیش از ۵۰۰۰ خانواده نیازمند جدید در استان زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

گروه اجتماعی- مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: به‌منظور کمک به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی، ۵ هزار و ۲۳۲ خانواده نیازمند در استان شناسایی و از محل تبصره ۱۴تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفتند.
شناسایی و جذب بیش از 5000 خانواده نیازمند جدید در استان زنجانبه گزارش ایکنا از زنجان، هدایت صفری، امروز ۲۰ دی‌ماه در جلسه شورای مدیران کمیته امداد اظهار کرد: با بررسی در طی یک ماه گذشته ۵ هزار و ۲۳۲ خانوار نیازمند که مشکلات اقتصادی و معیشتی داشتند توسط مددکاران خانواده شناسایی و از محل تبصره ۱۴تحت حمایت کمیته امداد استان قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه سطح و گستره خدمات کمیته امداد افزایش یافته است، بیان کرد: با حمایت‌های خوبی که از سوی دولت و مجلس صورت گرفته، سبب شده تا هیچ مددجوی پشت نوتی در استان وجود نداشته باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان راهبرد اصلی این نهاد را توانمندسازی جامعه هدف با محوریت اشتغال خواد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۳۴۵ فرصت شغلی جدید با اعتباری نزدیک به ۲۱میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجاد شده است.
وی ادامه داد: چالش‌های اقتصادی موجب افزایش مراجعین به کمیته می‌شود، اما با توجه به حمایت‌های خوب صورت گرفته برای افراد نیازمند پشت نوبتی و واجدین شرایط، پرونده‌های حمایتی تشکیل شده و در حال حاضر افراد پشت نوبت حمایت در استان نداریم.
صفری خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۵ هزار و ۱۶۳ خانوار با جمعیت  ۴۷ هزار و۷۳۶ نفر در قالب کمک معیشت‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که تعداد ۵ هزار و ۲۳۲ خانواده در ماه‌های اخیر و از محل تبصره ۱۴تحت حمایت کمیته امداد استان قرار گرفته است.
انتهای پیام

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close