اخبار استان زنجان

شناسایی و جذب ۵ هزار خانواده جدید نیازمند در استان زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، هدایت صفری امروز در جلسه شورای مدیران اظهار داشت: هم اکنون ۲۵ هزار و ۱۶۳ خانوار با جمعیت  ۴۷ هزار و ۷۳۶ نفر در قالب کمک معیشت‌بگیر تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند که تعداد ۵ هزار و  ۲۳۲ خانواده در ماه‌های اخیر و از محل تبصره ۱۴ تحت حمایت کمیته امداد استان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در یک ماه گذشته با حرکت جهادی ۵ هزار و ۲۳۲ خانوار نیازمند که مشکلات اقتصادی و معیشتی داشتند توسط مددکاران خانواده شناسایی و از محل تبصره ۱۴ تحت حمایت کمیته امداد استان قرار گرفتند، ادامه داد: هم اکنون هیچ مددجوی نیازمند پشت نوبتی در استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با حمایت‌های خوبی که از سوی دولت و مجلس  صورت گرفته  تلاش می‌شود تا خدمات مختلف به  افراد نیازمند  تحت حمایت ارائه شود، بیان کرد: راهبرد اصلی این نهاد توانمندسازی جامعه هدف با محوریت اشتغال است.

وی خاطر نشان کرد: با همین رویکرد از ابتدای امسال تاکنون یک هزار و ۳۴۵ فرصت شغلی جدید با اعتباری در حدود ۲۱ میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه چالش‌های اقتصادی سبب افزایش مراجعه کنندگان به کمیته امداد می‌شود، گفت: با توجه به حمایت‌های خوب صورت گرفته برای افراد نیازمند پشت نوبتی و واجدین شرایط پرونده‌های حمایتی تشکیل شده و در حال  حاضر افراد پشت نوبت حمایت در استان وجود ندارد.

انتهای پیام/ ز

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close