اخبار استان زنجان

شناسایی ۷۰ نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان؛فوت ۱۶۷ نفر بر اثر تصادفات جاده ای ؛۱۱۰ میلیون تردد در جاده های استان به ثبت رسیده است

به گزارش سایت زنجانت :

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان خبر داد

شناسایی 70 نقطه حادثه خیز در جاده های زنجان؛فوت 167 نفر بر اثر تصادفات جاده ای ؛110 میلیون تردد در جاده های استان  به ثبت رسیده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه ۷۰ نقطه حادثه خیز در استان زنجان شناسایی شده است، گفت: از ۷۰ نقطه حادثه خیز استان زنجان ۴۰ نقطه آشکارسازی می شود.

به گزارش عصرزنجان،عبدالحسین علی اکبری امروز در جمع خبرنگاران استان زنجان، با اشاره به ۲۶ آذر ماه به عنوان روز حمل و نقل،اظهار داشت: ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه،۱۱۳ کیلومتر بزرگ راه و ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی،۹۷۴ راه فرعی و ۴ هزار و ۲۱۱ راه روستایی در استان زنجان وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۲۱ مجتمع خدماتی در استان زنجان، افزود: سهم خوبی در این زمینه داریم.

این مسئول بیان داشت: ۸۲ درصد راه های روستایی استان زنجان آسفالته است که با برنامه ریزی های انجام شده به ۱۰۰ درصد می رسد و یکی از وظایف و برنامه های ما در بخش راه استان، آسفالته کردن راه های روستایی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان نگهداری سرمایه های موجود – راه ها – را از جمله برنامه های این اداره کل عنوان کرد و گفت: در سال گذشته یک هزار و ۶۹۰ کیلومتر خط کشی سرد و گرم شد و در هشت ماهه سال جاری هزار و ۵۹۰ کیلومتر عملیات انجام شده است.

علی اکبری با بیان اینکه قرارداد ۲۰۰ کیلیومتر بلوک مفصلی منعقد شده است که از عوارضی زنجان آغاز شده است، افزود:  از ۷۰ نقطه حادثه خیز استان زنجان ۴۰ نقطه آشکارسازی می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی در زمینه راهداری زمستانی،خاطرنشان کرد: از ۱۵ آذر ماه تا پایان فروردین عملیات راهداری مستمر انجام می شود که در استان زنجان از اول آذر ماه آغاز شده است.

این مسئول با اشاره به فعالیت ۴۵۰ نیرو در ۲۹ راهدارخانه به ویژه نقاط برفگیر، افزود: نگهداری ابنیه فنی از فعالیت های مهم این اداره کل محسوب می شود که در این زمینه کارهای مهمی به ویژه حذف و اصلاح نقاط حادثه خیر، تعمیرات اساسی و نگهداری پل های بزرگ و کوچک انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اجرای سیستم های هوشمند حمل و نقل و جاده ای، خاطرنشان کرد: در مبادی و پایانه ها ناوگان کنترل می شوند.

علی اکبری یادآور شد: نرخ جریان تردد تا پایان هشت ماه ۲۶۲ وسیله نقلیه در ساعت بوده است و ۷۴ دستگاه تردد شمار در راه های استان نصب شده است.

وی گفت: ۳۲ سامانه ثبت تخلف در راه های استان زنجان ثبت شده است که از قابلیت های این سامانه،پلاک خوانی است.

این مسئول با بیان اینکه در هشت ماه سال جاری ۱۱۰ میلیون تردد در جاده های استان زنجان ثبت شده است، خاطرنشان کرد: تخلفات ثبت شده در جاده ها نیز زیر یک درصد است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان تعمیر و نگهداری ساختمان های اداری، پاسگاه های پلیس راه و احداث پاسگاه های جدید را از برنامه های این اداره کل عنوان کرد و گفت: پاسگاه های جدید در سال جاری احداث شده است.

علی اکبری خاطرنشان کرد: در هشت ماه سال جاری شاهد افزایش تلفات در جاده های استان زنجان هستیم  و این میزان ۱۶۷ نفر بوده است.

وی ادامه داد: ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها از جمله فعالیت های این اداره کل محسوب می شود که در برنامه سال جاری ۲۵ مدرسه ایمن سازی می شود.

این مسئول با اشاره به فعالیت دو باب شرکت حمل و نقل بین المللی،افزود: ۷۹ شرکت حمل و نقل کالا در استان فعالیت می کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان افزود: سه پایانه بار فعال در استان زنجان وجود دارد که ۷ میلیون و ۳۵۲ تن کالا در سال گذشته جابه جا شده است که این رقم در سال جاری ۴ میلیون و ۶۱۷ هزار تن کالا بوده است.

علی اکبری با اشاره به ظرفیت های استان در بخش تولید و صنعت، بیان داشت: هر چه این ظرفیت افزایش یابد، بخش حمل و نقل رونق بیشتری می یابد.

وی تعداد ناوگان استان زنجان را ۴ هزار و ۴۹۱ دستگاه عنوان کرد و گفت: متوسط عمر ناوگان باری استان در حال حاضر نزدیک به ۱۷ سال است.

این مسئول ادامه داد: معضل اصلی در زمینه رانندگان،تامین لاستیک ناوگان در بخش مسافر و کالا است که قیمت به شدت افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با بیان اینکه در سال جاری ۹۴۲ هزار نفر مسافر در استان زنجان جابه جا شده است، افزود: در بخش سفر و مسافر نسبت به سال گذشته کاهش وجود دارد و در بخش تاسیس سرکت ها سه شعبه افزایش پیدا کرده است و یک پایانه مسافری نیز اضافه شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close