اخبار استان زنجان

شهردار: خبرنگاران زنجان توانمندی بالایی دارند

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش ایرنا، مسیح الله معصومی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران به برخی از ویژگی های مهم اصحاب رسانه اشاره کرد و افزود: خبرنگار باید جسور باشد، نه آنکه بخواهد با چاپلوسی و تملق، کاری را پیش ببرد یا از حرفی آزرده شود که هیچ کدام در مرام این قشر نیست.
وی یادآورشد: پرسشگری از دیگر ویژه های خبرنگاران به شمار می آید که باید به سبب آن از مدیران عملکرد را مطالبه کنند و جویا شوند که با امکانات و فرصت های در اختیار برای شهر و دستگاه خود چه اقداماتی انجام داده اند.
معصومی تصریح کرد: امید می رود روزی فرا برسد که فارغ از جناح بازی های سیاسی، مدیران پاسخگوی سوالات باشند و بگویند که با امکانات در اختیار چه کرده اند، به حتم در آن زمان مسئولی رو سفید خواند بود که پاسخ قانع کننده ای داشته باشد.
شهردار زنجان گفت: کاشف بودن از دیگر ویژگی خبرنگاران است، صفتی که شاید به مذاق برخی مسئولان خوش نیاید اما اصحاب رسانه با این ویژگی از پشت صحنه ها پرده برداری و شفافیت ایجاد می کنند.
وی خاطرنشان کرد: خلاقیت از دیگر ویژگی خبرنگاران به شمار می آید، به حتم یک خبرنگار زمانی می تواند از هم طیف های خود پیشی بگیرد که در خود سبک ویژه و خلاقیت منحصر به فردی داشته باشد.
معصومی تاکید کرد: این بسیار مطلوب است که خبرنگاران با انعکاس واقعیت ها مردم را هوشیار می کنند و مطلع می سازند که در شهر چه اتفاقاتی در حال روی دادن است.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان هم در ادامه این مراسم که در مجموعه تفریحی خانه بوران برگزار شد، خواستار کمک همه برای تبدیل این مجموعه به مرکز تفرجگاهی و بهره مندی مردم زنجان و گردشگران از ظرفیت های آن شد.
احمد نصیری اضافه کرد: خبرنگاران آینه تمام نمای جامعه هستند و باید قدردان این بود که تمام زمان خود را بی منت برای اطلاع رسانی و شفاف سازی صرف می کنند.
وی خاطرنشان کرد: در صورتی که در شهر مدیریتی قصد بیان عملکردی را دارد، بدون شک غیر از خبرنگاران کسی کمک کارشان نخواهد بود.
نصیری افزود: این قلم در اختیار رسانه ها باید در مسیر عدالت و تلاش برای روشنگری حرکت کند و آلوده نشود و مقدس بماند.
رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گقت: خداوند به قلم قسم یاد کرده و باید آن را همواره از آلودگی ها دور نگاه داشت.
وی تصریح کرد: خبرنگاران خبری را که صحت آن تایید نشده است، منتشر نکنند، نقد منصفانه لازمه پیشرفت است و اگر این نباشد جایی برای توسعه جامعه باقی نمی ماند.
نصری اظهار داشت: همانگونه که مسئولان انتظار دارند خبرنگاران کمک حال آنان باشند، خبرنگاران هم انتظار دارند که مشکلات آنان رسیدگی و مرتفع شود.
در پایان این مراسم مدیریت شهری زنجان از خبرنگاران فعال در حوزه شهری تجلیل کرد.
۳۰۰۱/۶۰۸۵

انتهای پیام /*

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close