صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | شکوه حماسه زنجانی‌ها در چهلمین طلوع انقلاب

شکوه حماسه زنجانی‌ها در چهلمین طلوع انقلاب

به گزارش سایت زنجانت :

مردم ولایی زنجان در ۲۲ بهمن امسال جلوه‌ای بی‌نظیر از حماسه حضور را به نمایش گذاشتند.

به گزارش آناج به نقل از تسنیم،مردم پایتخت شور و شعور حسینی در چهلمین طلوع انقلاب اسلامی به میدان آمدند تا شعوری پرشورتر از هر سال در ۲۲ بهمن را به نمایش بگذارند.

در حالی که چشم جهانیان در ۲۲ بهمن به جای جای میهن اسلامی دوخته شده، حضور چشمگیر مردم در دیار غواصان دریادل برای تجدید پیمان با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب خیره‌کننده است.

مردم ولایی از همه قشرها و سن‌ها با اتحاد و همدلی مشت‌های خود را گره کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر‌می‌دهند تا انزجار خود از مستکبران را اعلام کنند.

راهپمایی مردم از چهارراه امیرکبیر آغاز شده و تا امامزاده سید ابراهیم(ع) حرکت می‌کنند و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم زنجان سخنرانی خواهد کرد.

امروز راس ساعت ۹:۳۰ مردم انقلابی زنجان با مشت‌های گره کرده فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد چهلمین سال طلوع فجر می‌شود که مردم پایتخت شور و شعور حسینی پرشورتر از سال‌های انقلاب حماسه حضور در ۲۲ بهمن را تکرار کردند.

مسیر راهپیمایی از چهار راه امیر کبیر آغاز شد و تا امامزاده سید ابراهیم(ع) یافت و محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنرانی این مراسم را بر عهده دارد.

حجت‌الاسلام نجم‌الدین فتحی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زنجان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: انقلاب اسلامی مردمی است.

وی آزادی را از مهمترین دستاوردهای نظام دانست و تاکید کرد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی مردم به آزادی دست یافتند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه زنجان گریزی به اغتشاشات اخیر زد و گفت: در این حوادث کشورهایی همانند عربستان و آمریکا خوشحال شدند و احساس کردند فاتحه انقلاب خوانده شد ولی وقتی مردم انقلابی دیدند مسئله آبروی نظام در کار است با حضور پرشور خود مسئله را به پایان بردند.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های زیادی برای انقلاب شده است، خاطرنشان کردند: مردم ایران شهدا و جانبازان زیادی را در راه انقلاب تقدیم کردند و تا آخرین نفس از انقلاب خودشان دفاع می‌کنند چون که انقلاب اسلامی انقلاب مردمی است.

حجت‌الاسلام فتحی یکی دیگر از دستاوردهای بارز انقلاب را امنیت دانست و گفت: امنیت ایران ستودنی است و باید قدر این امنیت را بدانیم.

وی با بیان اینکه مردم ایران در پرتو انقلاب اسلامی حرف‌هایشان‌ را آزادانه می‌گویند، تصریح کرد: مردم جاهایی که لازم باشد را نقد می‌کنند و باید به مطالبات مردم پاسخ داده شود.

محسن سهندی، فرمانده سپاه ناحیه زنجان با اشاره به شکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: مردم ایران و زنجان بار دیگر حماسه آفریدند. 

وی افزود: مقام معظم رهبری چند روز قبل به اهمیت این روز اشاره کردند و بسیار این روز را مهم برشمردند‌.

فرمانده سپاه ناحیه زنجان با ابراز خرسندی از حضور مردم و بسیجیان در صفوف منظم راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: راهپیمایی امسال بسیار باشکوه تر از سال‌های قبل بود.

شهرام میرزایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ضمن پاداشت حضور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: نیروهای هلال احمر در سرتاسر مسیر راهپیمایی حضور دارند.

وی افزود: کارکنان، نیروها و داوطلبان جمعیت هلال مثل دیگر اقشار مردم در راهپیمایی حضور دارند تا هم علاوه بر شرکت در سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب خدمات لازم را به مردم ارائه دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان در ادامه گفت: هشت دستگاه آمبولانس در مسیر راهپیمایی حضور دارند.

میرزایی در پایان به سخنان مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: ۲۲ بهمن امسال نسبت به سال‌های گذشته از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید