خانه | اخبار استان زنجان | شیوه ارتباط با آمریکا از دیدگاه قرآن کریم

شیوه ارتباط با آمریکا از دیدگاه قرآن کریم

حجت الاسلام و المسلمین محمد حاج ابوالقاسم مفسر قرآن کریم و نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری در گفت و گو با نسیم زنجان، شیوه تعامل با کشورهایی مثل آمریکا را از منظر قرآن کریم مورد بررسی قرار داد.

 

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم اظهار داشت: قرآن کریم درباره تعامل با کشور های دیگر، خط مشی صریحی را مشخص کرده است و فرموده است که رابطه مسالمت آمیز با کشور های کافری که با مسلمانان سر جنگ و ظلم ندارند، ایرادی ندارد.

 

وی افزود: اما قرآن اجازه برقراری رابطه دوستانه با کشورهایی که با مسلمانان به خاطر اعتقاداتشان مبارزه می کنند و آن ها را مورد ستم قرار می دهند را نمی دهد.

 

این معلم و مفسر قرآن کریم خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن در آیه هشتم و نهم سوره ممتحنه می فرماید: خدا شما را از نیکى کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانى که در امر دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند نهى نمى کند؛ چرا که خداوند عدالت پیشگان را دوست دارد.

 

وی افزود: در آیه بعد خداوند متعال در قرآن کریم می فرماید: شما را تنها از دوستى و رابطه با کسانى نهى مى کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه هایتان بیرون راندند یا به بیرون راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستى داشته باشد ظالم و ستمگر است.

 

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: طبق این آیات درمی یابیم که هرکسی ولایت این دسته از کشور ها را در دل داشته باشد، از دیدگاه قرآن ظالم است.

 

حجت الاسلام حاج ابوالقاسم در پایان تاکید کرد: چون آمریکا بیشترین صدمات و لطمات را به کشور ما وارد کرده است و می کند، مصداق همین دسته از کشورهایی است که قرآن اجازه برقراری ارتباط با آن ها را به ما مسلمانان نداده است.

 

در سایت زنجانت اخبار بصورت کوتاه درج می گردد.
برای مطالعه متن کامل خبر اینجا کلیک کنید

پاسخ دهید