اخبار استان زنجان

صنعتگران چاقوی زنجان شناسنامه دار شوند/ توقیف محموله های چاقوهای صنعتی زنجان

به گزارش سایت زنجانت :


ساعت: ۱۳:۴۱
منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
شناسه خبر: ۱۴۴۴۶۷۵

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان:

نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجان گفت: برای رفع مشکلات موجود بر سرراه صنعتگران زنجانی، ضروری است، صنعتگران چاقوی زنجان شناسنامه دار شوند.


به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از موج رسا،محمد رضا جرجیسی امروز در جلسه، بررسی مشکلات چاقوی استان زنجان، اظهار داشت: صنعتگران زنجانی با کسب مجوزهای لازم فعالیت می کنند و فعالیت صنعتگران قابل رصد است.


وی برضرورت تعریف شناسنامه برای صنعتگران استان زنجان تاکید کرد و گفت: به دلیل موانع قانونی کارگاه های پنجه بوکس سازی در زنجان تعطیل شده است .


این مسئول با اشاره به توقیف محموله های چاقوهای صنعتی زنجان، گفت: این موضوع مشکلات عدیده ای را برای صنعتگران به وجود آورده است.


نائب رئیس اتحادیه چاقو فروشان و چاقو سازان استان زنجانبا بیان اینکه برخی  چاقوهای کلکسیونی صنعتگران زنجانی نیز توقیف شده است،ادامه داد: پاسخ روشنی در این زمینه به صنعتگران داده نمی شود.


جرجیسی با بیان اینکه موارد ممنوعیت تیزی، پنجه بوکس و قمه و قداره از سوی صنعتگران رعایت می شود، افزود: در حال حاضر چاقوی های صنعتی، کارد آشپزخانه،ساطور،برگ زن و جوجه زن توقیف می شود.


وی با اشاره به توقیف محصولات مخصوص آشپزخانه های صنعتی،گفت: در صورت عدم تولید این محصولات در زنجان،باید از کشورهای اروپایی وارد شود.


این مسئول با اشاره به اشتغال ۳ هزار نفر در این صنعت در استان زنجان، یادآور شد:۲۳ درصد چاقوی کشور را زنجان تولید می کند که با واردات، ارز از کشور خارج می شود.


نماینده پست در این جلسه، اظهار داشت: از بابت مرسولات پستی در چارچوب قوانین و مقررات اقدام می شود.


وی برضرورت تعریف اشل برای ارسال محصولات پستی تاکید کرد و گفت: در خصوص ارسال مرسولاتی که قانون تعیین کرده است، مشکلی وجود ندارد.


انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close