خانه | اخبار استان زنجان | ضرورت اتحاد مسلمانان جهان/تجزیه کردستان به نفع اسرائیل است

ضرورت اتحاد مسلمانان جهان/تجزیه کردستان به نفع اسرائیل است

به گزارش سایت زنجانت :

  • تاریخ: مهر ۲۱, ۱۳۹۶
  • شناسه خبر: ۳۷۲۴


ضرورت اتحاد مسلمانان جهان/تجزیه کردستان به نفع اسرائیل است

امام جمعه ایجرود با تاکید بر اینکه استکبار جهانی با تجزیه مناطق کرد نشین به دنبال برپایی اسرائیلی جدید است، گفت: تجزیه کردستا به نفع اسرائیل تمام می شود و تنها اتحاد بیشتر از پیش کشورهای مسلمان چاره این مشکل است. …

حجت الاسلام محمد باقر مقدمی «امام جمعه ایجرود» در خطبه های امروز نماز جمعه ایجرود با اشاره به منویات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس جمهوری ترکیه و هیأت همراه با رهبر معظم انقلاب با اشاره بر اینکه اتحاد و انسجام در مسائل مهم دنیای اسلام مهم و اثرگذار است، اظهار داشت: منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی از برگزاری همه‌پرسی در منطقه کردستان عراق، تامین می شود.
وی با تاکید بر اینکه آمریکا و قدرت‌های خارجی، غیرقابل اعتماد و به‌دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه هستند، افزود: هر زمان که استکبار جهانی درصدد براندازی دین اسلام بود تنها به خود آسیب رسانده است.
امام جمعه ایجرود با اشاره به مشکلات جدی در جهان اسلام عنوان کرد:در مقابل این مشکلات، تنها اتحاد بیشتر از پیش کشورهای مسلمان چاره ساز است.

حجت الاسلام مقدمی برگزاری همه‌پرسی در کردستان عراق را خیانت به منطقه و موجب تهدید آینده‌ی آن، خوانده و با اشاره به عوارض درازمدت این اقدام و تجزیه منطقه، تصریح کرد: ایران و ترکیه باید در مقابله با این حادثه، هر اقدام ممکن را انجام دهند و دولت عراق نیز باید در این قضیه به‌صورت جدی، تصمیم‌گیری و اقدام کند چرا که دشمنان درصدد به وجود آوردن داعشی دیگر و اسرائیل جدید هستند.
خطیب نماز جمعه ایجرود با اشاره به تلاش دشمنان برای مشغول‌سازی ایران و ترکیه و دور کردن دو کشور از مسائل مهم منطقه، بیان کرد: قدرت‌های خارجی و به‌ویژه رژیم صهیونیستی به‌دنبال ایجاد یک اسرائیل جدید در منطقه و به‌وجود آوردن وسیله‌ای برای اختلاف و نزاع هستند.
وی با اشاره به اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، دیدگاه خود در مورد میزان پایبندی جمهوری اسلامی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام می کند، ادامه داد: ملت ایران اسلامی همواره پایبندی خود را به عهد و پیمان ثابت کرده است.
حجت الاسلام مقدمی با تاکید بر اینکه رسیدگی به مشکلات مردم با دست پر توان مسئولین حل می شود، گفت:آن ها باید بخشی از وقت خود را در اختیار مردم قرار دهند چرا که مراجعین با یک امیدی به مسئولین مراجعه می کنند.

انتهای پیام/س

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید