اخبار استان زنجان

ضرورت بررسی بیشتر دلایل افزایش تصادفات جاده ای در استان زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

ضرورت بررسی بیشتر دلایل افزایش تصادفات جاده ای در استان زنجان

 

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان با تاکید بر اهمیت بررسی دلایل سوانح جاده ای، گفت: ضروری است بررسی بیشتری از دلایل افزایش تصادفات جاده ای استان زنجان صورت گیرد.

به گزارش “همدلی‌زنجان”؛ مهرداد سلطانی، در نخستین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان در سال جاری، ضمن قدردانی از زحمات همه عوامل اجرایی و فنی و انتظامی در ایام تعطیلات نوروز، خواستار بررسی بیشتر دلایل افزایش تصادفات جاده ای شد و اظهار کرد: با بررسی دلایل افزایش تصادفات جاده ای در استان و حتی سطح کشور، می‌توان تمهیدات لازمی برای مدیریت حوادث و کاهش سوانح جاده ای صورت پذیرد.

وی با اشاره به اینکه می‌توان با آموزش‌های لازم، در امر امدادرسانی را تسریع داد، افزود: دستگاهای امدادی باید برای مدیریت و عوامل امدادرسانی آموزش‌های لازم را ارایه کنند.

سلطانی یادآور شد: پیگیری لازم برای افزایش ایمنی در اتوبان با ایجاد نیوجرسی و روشنایی و … از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و راه و شهرسازی و استانداری به عمل آورند. پلیس با برنامه ریزی لازم و استفاده از ماشین آلات و امکانات الکترونیکی در جهت کنترل و کاهش تصادفات اقدام کند و همچنین در محورهای مواصلاتی و معابر با رانندگان خاطی برخورد و اعمال قانون نماید.

در این جلسه همچنین دستگاه‌های امدادرسانی مکلف شدند بررسی‌های لازم در خصوص نرمهای حضور امدادگران را در سر صحنه حوادث در سطح استان ، منطقه شمال غرب و کل کشور اقدام کرده و در زونهای شهری و برون شهری و وجود پایگاههای امدادی و یا ارتقا پایگاههای امدادی موجود را مورد ارزیابی قرار دهند.

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مکلف شد برای عبور خودروهای امدادی در اتوبان و بزرگراههای استان تابلو نصب نماید. برای جلوگیری از تصادفات جاده ای بایستی از فرصتها و پتانسیل راه آهن و فرودگاه حداکثر استفاده را ببریم و سفرهای مردم را به این طرف سوق دهیم

Print Friendly, PDF & Email

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close