صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | عاقبت طرح آموزش پرستار بیمارستانی جبران ناپذیر است

عاقبت طرح آموزش پرستار بیمارستانی جبران ناپذیر است

به گزارش سایت زنجانت :

رضا عمیدی فعال صنفی و از دانشجویان رشته پرستاری دانشگاه آزاد زنجان در گفت و گو با نسیم زنجان با انتقاد از طرح آموزش پرستار بیمارستانی اظهار داشت: در دنیایی که همه به سوی تحصیلات آکادمیک حرکت می کنند و پیشرفت و حفظ جان مردم، در گرو دانش و علم بالای فراگیران علوم پزشکی و کادرهای درمانیست، این حرکت که رشته‌ی پرستاری را از حالت آکادمیک و علمی خارج می کند حرکتی ناشایست محسوب می شود.

دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد زنجان با هشدار پیرامون عاقبت اجرایی شدن چنین طرحی، یادآور شد: عواقب این کار، جبران ناپذیر و باعث به خطر افتادن جان مردم است.

عمیدی تصریح کرد: این حرکت در نهایت و در طولانی مدت وجهه رشته پرستاری را در اجتماع و ارزش پرستار را در کادر درمان و مراکز درمانی از بین می برد و دانشجویان این رشته را بی انگیزه می کند.

فعال صنفی دانشگاه آزاد زنجان خاطرنشان کرد: مسئولان محترم با حفظ اصول و شنیدن صدای اعتراضات جامعه پرستاری، طرحی که در اصفهان تصویب شده را مطابق آن اجرا کنند و تفسیر خود از این طرح را اعمال نکنند.

دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد زنجان در پایان اظهار داشت: تصویب چنین طرحی زمانی صحیح است که امکانات لازم را هم برای این کارها تامین کنند و متناسب با نیاز برای این رشته دانشجو پذیرش کنند.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید