اخبار استان زنجان

عدم تحقق هدف گذاری های اشتغال ما را بدهکار جامعه می کند | اخبار زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

ایرنا – استاندار زنجان به ضرورت حرکت سنجیده و کارشناسی شده در اعلام هدف گذاری های ایجاد اشتغال از سوی دستگاههای اجرایی تاکید کرد و گفت: – اگر رقم های اعلام محقق نشود، بدهکار جامعه و افکار عمومی می شویم.

به نقل از ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه سه شنبه در کارگروه اشتغال استان زنجان افزود: جامعه این را از ما نمی پذیرد که هدف هایی را برای ایجاد اشتغال اعلام کنیم ولی نتوانیم به هدف های ترسیم شده برسیم بنابراین باید در این زمینه پخته تر و کارشناسی شده تر عمل کنیم.

گفتنی است در این جلسه محمدرضا یوسفی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال استان زنجان بر اساس آنچه از سوی دستگاههای اجرایی استان اعلام شده بود، میزان هدف گذاری ایجاد اشتغال برای سال ۹۷ در استان را حدود ۳۴ هزار شغل اعلام کرد.

به گفته وی از این میزان هدف گذاری برای ایجاد شغل، بالغ بر ۱۲ هزار فرصت شغلی از محل برنامه های تکلیفی و مابقی بر اساس برنامه دستگاههای اجرایی استان خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان نیز به رقم های اعلامی از سوی دستگاههای اجرایی استان در خصوص میزان ایجاد اشتغال واکنش نشان داد و گفت: سال گذشته با توجه به اینکه شرایط عمومی کشور نسبت به زمان حاضر مناسب تر بود، ۲۲ هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شد، چطور می شود که امسال با لحاظ شرایط موجود ایجاد ۳۴ هزار شغل هدف گذاری می شود.

فرامرز نیک سرشت افزود: دستگاههای اجرایی که چنین رقم هایی را برای ایجاد اشتغال ارائه کرده اند لابد دلایلی دارند ولی باید توجه شود که توان اجرایی هدف های تعریف و اعلام شده را نیز باید داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف گذاری ها نه بر اساس احساسات بلکه باید بر مبنای ارزیابی های واقع بینانه انجام شود.

به نقل از ایرنا پس از بحث و بررسی های انجام شده در کارگروه اشتغال استان، استاندار به دستگاههای اجرایی ۱۰روز فرصت داد تا پیرامون برنامه های اعلامی ایجاد اشتغال بازنگری کرده و نتایج رابه دبیرخانه کارگروه اشتغال استان اعلام کنند.

درویش امیری در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت بهره گیری از ظرفیت تبصره ۱۸ قانون در اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: با پی گیری های انجام شده مشکل شرکت ایریکو که یکی از واحدهای صنعتی مهم مستقر در استان است، از طریق تبصره ۱۸ مرتفع شد و قرار شد تسهیلاتی از این محل به ایریکو پرداخت شود.

بر اساس تبصره ۱۸ بودجه کشور با هدف اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد با تأکید بر اشتغال جوانان، دانش آموختگان دانشگاهی، زنان و اشتغال حمایتی به دولت اجازه داده می شود ۱۰۰ درصد منابع حاصله از مابه التفاوت قیمت حامل های انرژی در سال ۱۳۹۷ نسبت به قیمت این حامل ها در ابتدای سال ۱۳۹۶ را به حساب خاصی نزد خزانه داری کل کشور واریز و منابع حاصله را تا سقف ۱۷۴ هزار میلیارد ریال به شکل وجوه اداره شده و یارانه سود و ترکیب با منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات بانکی در جهت حمایت از طرح های تولید، اشتغال و آموزش و کمک به کارورزی جوانان دانش آموخته دانشگاهی پرداخت کند.

استاندار زنجان از عملکرد بانک های استان در ارائه تسهیلات اشتغال قدردانی کرد و اظهار داشت: دستگاههای اجرایی باید با دقت، وسواس و با سرعت متقاضیان تسهیلات استغال را به بانک های عامل معرفی کنند.

کلید واژه ها: اشتغالاستانبرنامهاستانداراستان زنجانزنجانجامعهمیزانایرنارفاه اجتماعیامور اقتصادیامیریشرایطکشورهایینشاناجتماعیاقتصادیواکنشقانونتوسعهبودجهشنبهزناندولترفاهمشکل

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close