اخبار استان زنجان

فعالیت ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان زنجان

به گزارش سایت زنجانت :

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان از فعالیت ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج زنجان : ایرج دست نشان گفت :درحال حاضر  ۲۰  مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان زنجان  در حال فعالیت هستند و۷۲مورد موافقت اصولی نیز صادرشده است .

 وی با اشاره به اینکه  مجتمع های خدمات رفاهی جاده ای باید متناسب با نیاز و رعایت اصل رفاه مسافران احداث شود،گفت: ۲ مجتمع  خدماتی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در محورقیدار- ابهر و سه راهی سرچم – اردبیل نیزدردست ساخت است .

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان افزود: تحلیل انجام شده بر روی آمار تصادفات نشان می دهد که بیش از نیمی از تلفات جاده ای ناشی از واژگونی و تصادف ناشی از خواب آلودگی رانندگان است که راننده در حین رانندگی از استراحت کافی برخوردار نبوده و برای کاهش این تصادفات جاده ای، احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی می تواند نقش مهمی داشته باشد .

 وی افزود: مجتمع های خدماتی رفاهی و تیر پارک ها، مجموعه هایی هستند که به منظور تمرکز خدمات مورد نیاز رانندگان وسایل نقلیه و سرنشینان آنها در طول جاد ه های ارتباطی کشور احداث شده اند و دارای امکانات و خدمات بهداشتی ، درمانی، رستوران، نمازخانه، جایگاه عرضه سوخت، پارکینگ و سایر خدمات رفاهی هستند.

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: مسافران می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را در مورد مجتمع‌های خدماتی – رفاهی استان زنجان به سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۹۹۰۰۹۱ ارسال کنند

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close