صفحه اصلی | فرهنگی اجتماعی و خانواده | فلج کردن این عامل و تضییع نیروى نیمى از افراد اجتماع، هم برخلاف حق طبیعى فردى زن است و هم برخلاف حق اجتماع، و سبب می شود که زن همیشه به صورت سربار و کَلّ بر مرد زندگى کند.

فلج کردن این عامل و تضییع نیروى نیمى از افراد اجتماع، هم برخلاف حق طبیعى فردى زن است و هم برخلاف حق اجتماع، و سبب می شود که زن همیشه به صورت سربار و کَلّ بر مرد زندگى کند.

به گزارش سایت زنجانت :


پرسش:  آیا حجاب موحب افلیج  توانمندی های خانمهاست؟؟؟؟

پاسخ:

حکم حجاب دقیقا برای حضور زنان در اجتماع و بروز توانمندی های آنان است چون در خانه کسی نیاز به حجاب ندارد.

به معنی آیه ی ۵۹ سوره ی احزاب دقت فرمایید: ای پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: «جلباب خود را بر خویش فروافکنند ، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است … یعنی زن در اجتماع حضور(انسانی نه مونث) داشته باشد، درس بخواند، فعالیت کند اما آزار و اذیت نشود..و به انسانیت شناخته شود.

۲. میزان چشمگیر زنان محجبه ی موفق در ایران و جهان که به مدارج بالای علمی، ورزشی، شغلی و… رسیده اند نشان می دهد بروز توانمندی ها و رشد فکری به تلاش و پشتکار مربوط می شود.

۳٫حجاب، مانعی برای ارتباط صحیح و تعاملات علمی، شغلی و… نیست. حجاب مانع اختلاط های فلج کننده و روابط نامتعارف خارج از انضباط  های اخلاقی و نگاه سودجویانه و هرزه نسبت به  جنس زن است.

زن و مرد هر دو مخلوق خداوند هستند اما با ویژگی های جسمی و روحی متفاوت. در اسلام جنسِ زن یا مرد مهم نیست،  بلکه همه ما انسانیم و برای بوجود آمدن این دید انسانی لازم است جاذبه های جنسی از جامعه  پاک شوند. در حالیکه وقتی این جاذبه ها عیان باشد، ما به بهانه کشاندن نیمی از اجتماع به عرصه های اجتماعی، کل جامعه اعم  از زن و مرد را به ورطه لذت بردن های بی قاعده کشانده ایم و همه را فلج کردیم.

حجاب در باب حضور انسانی در اجتماع محدویت ایجاد نمی کند بلکه بی بندوباری های اجتماعی را محدود میکند.

 

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید