صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | ماهنشان با ۴۱ درجه گرمترین شهر استان زنجان بود

ماهنشان با ۴۱ درجه گرمترین شهر استان زنجان بود

به گزارش سایت زنجانت :

ماهنشان با ۴۱ درجه گرمترین شهر استان زنجان بود
۳۱ تیر ۱۳۹۶

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ماهنشان با ۴۱ درجه و گرماب با ۱۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین شهرهای این استان بود و شهروندان زنجانی نیز دمای ۳۹ درجه بالای صفر را گذراندند که نسبت به نرمال تیرماه افزایش نشان می دهد.

سونا صرفی امروز با اعلام خبر هواشناسی، اظهار داشت: با توجه به پیش بینی ها، هوای گرم طی هفته جاری در این استان بدون تغییر محسوسی تداوم خواهد داشت و مردم این استان همچنان روزهای گرمی را سپری خواهند کرد.
وی افزود: آسمان امروز این استان صاف و در بعدازظهر با افزایش موقت ابر و وزش باد که در برخی نقاط با سرعت بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید، پیش بینی شده است.
کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بر این اساس برای هفته اول مرداد امسال بارندگی پیش بینی نشده است و وضعیت پایداری در این استان حاکم خواهد شد.
صرفی  خاطر نشان کرد: دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ و ۳۹ درجه بالای صفر اعلام شد و دمای فعلی نیز ۲۲ درجه بالای صفر است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت ۲ درجه کاهش نشان می دهد.
وی به عموم مردم توصیه کرد، با توجه به استمرار هوای گرم در صورت امکان در ساعت گرم روز (۱۱ صبح تا ۱۷ عصر ) از فعالیت در خارج از منزل خودداری کنند همچنین با توجه به افزایش دما و خشک شدن مراتع احتمال آتش سوزی در مراتع نیز به مراتب افزایش می یابد و رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از این اتفاق ضروری است.

انتهای پیام/

  کد مطلب: ۳۲۲۴۳  

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید