اخبار استان زنجان

مجموعه شعر«گنجشک ها سنگ می‌خورند» نقد و بررسی شد

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان زنجان؛ به همت واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری، نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «گنجشکها سنگ می‌خورند» سروده مریم میری، در حوزه هنری استان زنجان برگزار شد.

 

طاهره ابراهیم پور؛ مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری زنجان، گفت: نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «گنجشکها سنگ می‌خورند» سروده مریم میری، با حضور شاعران، پیشکسوتان و منتقدان شعر و ادب در حوزه هنری استان زنجان برگزار گردید.

 

مسئول واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری زنجان، گفت: علیرضا بازرگان، عاصم اسدی و حامد رحمتی به عنوان منتقد در این نشست حضور داشتند و به نقد ادبی اشعار چاپ شده مریم میری در کتاب مجموعه شعر «گنجشکها سنگ می‌خورند» پرداختند.

 

ابراهیم پور ادامه داد: این نشست با هدف گسترش اندیشه های سازنده، مثبت‌نگر و توان‌افزا در جهت غنا بخشی به آثار شاعران  برگزار شد.

 

وی با اشاره به استقبال چشمگیر شعرای جوان و علاقمند به برگزاری نشستهای نقد و بررسی شعر، اظهار داشت: نقد مجموعه شعر «گنجشکها سنگ می‌خورند» اولین نشست از سلسله نشستهای نقد و بررسی شعر در سال ۹۷ بود که مورد استقبال علاقمندان به شعر قرار گرفت.

 

ابراهیم پور افزود: این نشست ها فرصتی را برای اهالی شعر و ادب فراهم می سازد تا بتوانند دور هم گرد آمده و آخرین آثار چاپ شده همدیگر را شنیده و نقد نمایند که طبق برنامه‌ریزی انجام شده در واحد آفرینشهای ادبی حوزه هنری زنجان، نشست‌های نقد و بررسی مجموعه اشعار چاپ شده شعرای استان به صورت مستمر برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است؛ مجموعه شعر «گنجشکها سنگ می‌خورند» سروده مریم میری در سال ۹۳ توسط انتشارات اقلیما با تیراژ ۱۱۰۰ نسخه به چاپ رسیده است. این کتاب ۳۶ شعر با موضوع آزاد را در خود جای داده است.

 

کتاب دوم این شاعر زنجانی به نام «چمدانی پر از بی تو بودن» در سال ۹۶ توسط انتشارات قطب چاپ شده است.

 

نمایش «جنگ کور» برای کودکان زنجان اجرا می شود

نمایش «جنگ کور» با حضور بیست بازیگر کودک، از ۱۰ تا ۲۴ تیر ماه ۹۷ ساعت ۱۹ در محل تالار هنر فرهنگسرای امام (ره) به روی صحنه می رود.

 

نمایش «جنگ کور» در محل تالار هنر فرهنگسرای امام (ره) برای کودکان زنجان اجرا می شود.

 

نمایش «جنگ کور» به نویسندگی بهروز غریب‌پور و کارگردانی حسین نجفی، طی روزهای یاد شده از ساعت ۷ عصر در محل تالار هنر فرهنگسرای امام (ره) اجرا می شود.

 

گفتنی است، این نمایش با همکاری و مشارکت حوزه هنری استان زنجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، انجمن هنرهای نمایشی و شهرداری زنجان اجرا خواهد شد.

 

کارگاه تخصصی تصویرسازی با حضور هنرجویان برگزار شد

کارگاه تخصصی تصویرسازی که با حضور هنرجویان علاقمند به این هنر، عصر روز دوشنبه ۱۱ تیرماه ۹۷ در حوزه هنری زنجان برگزار گردید، موضوع‌ها و بسترهای فعالیت برای تولید اثر توسط مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری به اعضا حاضر در این کارگاه شرح داده شد.

 

به همت واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری، کارگاه تخصصی تصویرسازی با حضور هنرجویان علاقمند به این هنر در حوزه هنری زنجان برگزار شد.

 

مهدی خدایی؛ مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری زنجان، گفت: پس از اعلام فراخوان ثبت نام از هنرجویان و علاقمندان به هنر تصویرسازی برای شرکت در کارگاه تخصصی تصویرسازی، این کارگاه در حوزه هنری زنجان برگزار گردید.

 

وی، هدف از برگزاری کارگاه تخصصی تصویرسازی را تولید آثار فاخر، ایجاد انگیزه در هنرمندان و توسعه فعالیت‌های هنری استان بیان کرد و افزود: در این کارگاه نمونه کارهای هنرجویان حاضر مورد نقد و بررسی قرار گرفت و موضوع‌ها و بسترهای فعالیت برای تولید اثر به اعضا شرح داده شد.

 

وی تولید محتوا از مرحله شکل‌گیری ایده تا تولید اثر در موضوع های آسیب های اجتماعی در سکونت گاههای غیررسمی را از دیگر اهداف برگزاری کارگاه تخصصی تصویرسازی عنوان کرد و اظهار داشت: براساس خطرها و تهدیدهایی که مناطق آسیب پذیر در موضوعات مختلف می تواند برای کودکان داشته باشند، این موضوع‌ها پس از نیازسنجی و طبق اولویت ایده‌پردازی، داستان نویسی توسط اساتید داستان و سپس کار تصویرسازی در غالب پوستر، کتاب، بروشور و … بصورت چاپ انبوه در اختیار مخاطبان این مناطق قرار خواهند گرفت.

 

لازم به یادآوری است؛ کارگاه تخصصی تصویرسازی؛ بصورت هفتگی روزهای دوشنبه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ در ۱۲ جلسه در حوزه هنری استان زنجان برگزار خواهد شد.

پایان پیام/۷۳

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close