اخبار استان زنجان

معاون عمرانی وزیر کشور: اعتماد سازی باید در حوزه مدیریت شهری ایجاد شود

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان٬ مهدی جمالی‌نژاد جلسه نشست تخصصی شهرداران استان و افتتاح سامانه جامع شهری با تاکید بر بحث اعتماد سازی شهرداران در بین شهرداران اظهار داشت: اگر دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و شهرداریها از بین نرود یقین بدانید تمام زحمات کشیده شده بی‌نتیجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه اگر اعتماد وجود داشته باشد یقین بدانید ساخت و سازهای غیرمجاز وجود نخواهد داشت تصریح کرد: اعتماد باعث می‌شود که شهروندان در توسعه دادن شهر پیشقدم خواهند شد.

معاون عمرانی وزیر کشور وجود اعتماد را پایه اصلی در حل مشکلات شهری عنوان کرد و افزود: وجود اعتماد بین شهردارایها و شهروندان بسیاری از مشکلات به خود خود حل می‌شود و مردم در پرداخت عواضات شهری پایه کار می‌شوند.

وی بیان کرد: همچنین اگر اعتماد ایجاد شود بخش خصوصی و سرمایه‌گذار پایه کار خواهد بود و واگذاری پروژه‌های شهری به بخش خصوصی به راحتی انجام می‌شود.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه اویل انقلاب خیلی از زیرساختهای لازم را نداشتیم در حالی که امروز کشورمان در حوزه‌های مختلف از جمله زیر ساختها بسیار توسعه یافته است افزود: هر چند که در آن زمان مشکلات زیادی بود ولی صمیمت و دوستی وجود داشت و این امر به نظر بنده نقطه عطفی موفقیت ما در جنگ تحمیلی و چه در بعد از آن بود.

وی خاطر نشان کرد: مردم کشورمان با همدلی و همبستگی در برابر همه مشکلات و فراز و نشیب‌ها ایستادند و منجر به توسعه کشورمان شدند.

معاون عمرانی وزیر کشور با بیان اینکه ما در حال حاضر بیش از همه چیز به بحث اعتماد سازی به ویژه در شهرداریها نیاز داریم بیان کرد: قبل از هر چیزی مردم باید صداقت و شفافیت را از مسئولان ببینند.

وی بیان کرد: همچنین مردم باید از مسئولان صداقت و کار جهادی ببینند و اگر مردم این فعالیتها را ببینند یقین بدانید برای توسعه شهرشان پای کار می‌آیند.

جمالی‌نژاد عنوان کرد: ما در حال حاضر شهید باکریها و شهید کاظمی‌ها و شهید همت‌ها را کم داریم.

وی خاطر نشان کرد: در حال شاید شرایط اقتصادی خوبی نداشته باشیم ولی زیر ساخت‌هایمان خوب است و بسیاری از چیزهایی را داریم که در اوایل انقلاب و قبل از انقلاب نداشتیم.

معاون عمرانی وزیر کشور با اشاره به اینکه اولین چیزی که برای توسعه کمک می‌کند همدلی است عنوان کرد: باید برای توسعه شهرمان ید واحد باشیم تا توسعه در شهر اتفاق بیفتد.

انتهای پیام/ش

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close