اخبار استان زنجان

نامگذاری سال ۹۷ از سوی رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی بسیار هوشمندانه و مبارک است

به گزارش سایت زنجانت :

 به گزارش برگ زیتون، حجت الاسلام محمد صادقی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان طارم ضمن تبریک سال نو و نامگذاری سال از سوی رهبرانقلاب به حمات از کالای ایرانی افزود: مصادف شدن سال جدید با ماه رجب نشان از معنوی بودن سال را دارد و امیداست که از نظراقتصادی و زمینه های دیگر نیز شاهد رونق روز افزون باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رایج بودن مسافرتهای نوروزی در این ایام متاسفانه شاهد تصادفات جاده ای هستیم بطوریکه تاکنون یازده هزارنفر در حادثه تصادف به مراکز درمانی در سراسر کشور مراجعه کردند که این آمار خوشایند نیست و امیدواریم رانندگان عزیز توصیه های راهور را جدی گرفته و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند.

خطیب نمازجمعه شهرستان طارم در ادامه گفت: نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به سال حمایت از کالای ایرانی بسیار هوشمندانه و بجا و مناسب هست که می تواند موجب رونق تولیدات داخلی،اشتغال و توسعه اقتصادی کشور شود.

حجت الاسلام صادقی پور به فرمایشات مقام معظم رهبری در مشهد مقدس اشاره ای کرد و افزود: افزایش و جوانسازی جمعیت توصیه مهم رهبری بود که در دهه ۷۰ با شعار غلط فرزندکمتر فرهنگ سازی کردند در حالی که اگر با همین وضعیت جمعیت کشور پیش رود با کمبود و پیری جمعیت مواجه خواهیم شد.

صادقی پور در ادامه گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری استقلال آزادی جمهوری اسلامی شعاری است که در طول ۴۰ سال انقلاب در کشور ما محقق شده و آزادی در جمهوری اسلامی ایران بوده وهست و توجه به جوانان و مدیران جوان که سرمایه مملکت محسوب می شوند باید مورد حمایت جدی قرار گیرند.

خطیب جمعه طارم به صدور حکم اعدام برای قاتل مامورین نیروی انتظامی اشاره کرد و افزود: این حکم از سوی دستگاه قضا بسیار مبارک می باشد و همینطور در دادگاه برگزار شده مشخص شد که دراویش تربیت درستی ندارند و تربیت غلط آنها را گمراه کرده و به شهادت رساندن سربازان و خادمان نظام و برقرار کنندگان نظم و امنیت تیشه به ریشه خود زدن محسوب می شود.

وی همچنین به دوم فروردین ماه سالروز آغاز عملیات فتح المبین با رمز یا زهرا(س) اشاره کرد و گفت: عملیات فتح المبین مقدمه ای شد برای عملیات بیت المقدس و نهایتا آزادی خرمشهر. اوهمچنین یادوخاطره شهدا را گرامی داشت و به سالروزهجوم رژیم شاهنشاهی به مدرسه فیضیه نیز اشاره ای کرد و یاد وخاطره شهدای طلاب و روحانی را نیز گرامی داشت.

حجت الاسلام صادقی پور به ششم فروردین سال ۹۴ حمله سعودیها به کشور یمن اشاره کرد و یادآور شد: مردم بی گناه و غیرنظامی یمن بی خانمان شدند درحالی که در سطح دنیا شعار فریبنده حقوق بشر سر داده می شوداما در یمن هیچ توجهی به حقوق بشر نمی شود.

امام جمعه شهرستان طارم ۸ فروردین مصادف با دهم رجب سالروز ولادت با سعادت حضرت امام جواد(ع) را گرامیداشت و افزود: حضرت امام رضا(ع) در این خصوص فرموده است مولودی مبارکتر از این مولود به دنیا نیامده است.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close