اخبار استان زنجان

نگاه مبلغان دین در کنترل و مدیریت مسائل اجتماعی کارساز است

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، حجت الاسلام مسعود صفی یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان امروز(۲۶ اردیبهشت) در همایش طلایه داران تبلیغ اظهار کرد: علما به عنوان مروجین مکتب اهل بیت(علیه السلام)، مرزداران اندیشه ناب تشیع، سنگربانان فرهنگ دینی و سرداران جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی مسوولیت خطیری برعهده دارند.

 

وی با اشاره به اینکه این رسالت الزمات و تمهیداتی دارد، گفت: مروجان دینی باید خود حامل به تقوای الهی باشند و از لحاظ اخلاقی به صورت کریمانه با مردم برخورد کنند و در مواجهه با جاهلین از آستانه تحمل بالایی برخوردار باشند.

 

این مقام مسوول، سعه صدر را از دیگر ویژگی های مروجان مکتب اهل بیت خواند و گفت: مبلغان باید نسبت به مسائل پیرامون خود از آگاهی و دانش کافی برخوردار و نسبت به موقعیت اجتماعی خود شناخت داشته باشند.

 

حجت الاسلام صفی یاری با اشاره به اینکه مدیریت موضوع و مساله شناسی از دیگر ویژگی های مبلغان دین است، گفت: جامعه بیش از هر زمان دیگری به عمق معرفتی نیاز دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در سخنرانی های مقام معظم رهبری جامعه ایمانی مطرح و مطالبه شده است، گفت: روحانیون و مروجان مخاطب اصلی این فرمایش رهبری هستند و لازم است تا در کنار تربیت دینی، تربیت اعتقادی و ایمانی مردم را مورد توجه قرار دهیم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان لازمه نتیجه گیری در تربیت اعتقادی را توجه به بُعد اخلاقی و عبادی خواند و گفت: اخلاق زمانی شکل می گیرد که در پرتو عقاید نمود پیدا کند.

 

وی با اشاره به اینکه شان مبلغان دینی شان هدایتگری است، گفت: در کنار تربیت اعتقادی و ترویج مبانی فکری نباید از آسیب های اجتماعی غافل شد.

 

این مقام مسوول با اشاره به اینکه لازم است تا از ماه مبارک رمضان برای مقاوم سازی اجتماعی در شرایط کنونی بهره برداری کرد، افزود: در حال حاضر در آماج حملات فرهنگی دشمنان هستیم از اینرو یک مبلغ نمی تواند از کنار مسائلی همچون طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشینی بی تفاوت عبور کند.

 

وی نگرانی های مقام معظم رهبری در خصوص آسیب های اجتماعی را متذکر شد و گفت: امروز نگاه مبلغان دینی در بحث کنترل و مدیریت مسائل اجتماعی می تواند کار ساز باشد و مقاوم سازی اجتماعی توقعی است که از ما دارند.

 

حجت الاسلام صفی یاری، به شعار سال و اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها نسخه علاج بخش اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت: مبلغان باید از این فرصت برای ترغیب و تشویق مردم برای خرید کالای ایرانی استفاده کنند.

 

وی همجین به مساله فلسطین به عنوان یکی از موضوعات مهم اشاره کرد و گفت: روز قدس امسال بسیار حساس تر از سنوات گذشته است و بایستی از منبرهای مساجد برای حضور پرشور و حمایت مردم از فلسطین در راهپیمایی روز قدس استفاده کنیم.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان تقارن ماه مبارک رمضان با سوم خرداد را مورد توجه قرار دارد و گفت: رحلت امام خمینی(ره) هم با این روزها همراه شده است از اینر می توان در مجالس سخنرانی اندیشه های امام راحل را برای روزه داران تبیین کرد.

 

این مقام مسوول یکی دیگر از موضوعات مهم را اقامه نماز صبح در مساجد و استمرار آن در ماه هایی غیر از ماه مبارک رمضان خواند و گفت: بایستی در کنار آشنایی مردم با احکام نماز آنان را با زکات، آثار و برکات آن آشنا کرد.

 

وی بحث فضای مجازی و آسیب هایی که ایجاد می کند را هم مورد تذکر قرار داد و گفت: قضیه برجام هم یکی از موضوعاتی است که باید مبلغان برای مردم تببین کنند.

پایان پیام/۷۳

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close