اخبار استان زنجان

هفت مرکز تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان راه اندازی می شود

به گزارش سایت زنجانت :

سرویس :

زنجانزمان :   ۱۳۹۷/۴/۱۲ – ۱۲:۴۲شناسه خبر : ۷۱۴۱۳۹

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زنجان، علی قائمی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان امروز(۱۲ تیر) در جلسه سلول های بنیادی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی زنجان هشت دانشکده و یک شعبه بین المللی دارد.

 

وی با اشاره به ۶۱ رشته کاردانی تا دکترای تخصصی و ۳ هزار و ۸۱۰ دانشجو در این دانشگاه خاطرنشان کرد: این دانشگاه در کلان منطقه شش آمایشی قرار دارد و بایستی برنامه ریزی های لازم با توجه به سند توسعه علمی کلان منطقه شش آمایشی کشور انجام شود.

 

معاون تجاری سازی ستاد سلول های بنیادی معاونت علمی ریاست جمهوری هم در سخنانی به سودهای حاصل از سلول های بنیادی اشاره کرد و گفت: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۵۰سالی ۵۰۰ میلیارد دلار سود حاصل از سلول درمانی شود.

 

به گفته شعاع حسینی ۱۲۰ محصول از این نوع وارد بازار می شود و همین موضوع می تواند به رشد قابل توجه سلول های بنیادی در جهان معنا دهد.

 

در ادامه معاون تحقیقات و فنآوری دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به رابطه علم و پژوهش به واسطه سلول های بنیادی اشاره کرد و گفت: هفت مرکز تحقیقاتی به عنوان امکانات این دانشگاه محسوب می شود.

 

شغلی با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی در سال ۸۵ ادامه داد: مقالات ارسالی به این دانشگاه هم رشد فزاینده داشته است.

 

پایان پیام/۷۳

ضمیمه :

کلید ‫واژه‌ها:

|

|

|

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close