اخبار استان زنجان

وزش باد شدید پدیده غالب جوی زنجان است

به گزارش سایت زنجانت :

حسین سلطانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: وضعیت جوی امروز/شنبه/ استان آسمانی صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید پیش بینی شده که همین روند نیز برای پایان هفته ادامه دارد.
وی اظهار کرد: طبق پیش بینی ها طی روز / یکشنبه/ سامانه ای از مناطق شمالغرب کشور عبور می کند که این وضعیت در استان با وزش باد شدید و احتمال بارش هایی محلی وجود دارد.
سلطانی خاطرنشان کرد: بر این اساس دمای هوا تا روز /سه شنبه / هفته جاری چند درجه ای کاهش یافته اما در روزهای پایانی روند افزایشی خواهد یافت.
وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته خیرآباد با دمای ۱۲ و آببر طارم با دمای ۴۱ درجه به ترتیب خنک ترین و گرمترین ایستگاههای هواشناسی استان بود و دمای کنونی شهر زنجان نیز ۲۵ درجه است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت یک درجه افزایش نشان می دهد.
این کارشناس خاطر نشان کرد: دمای کمینه و بیشینه شهر زنجان طی مدت یاد شده بین ۱۹ و ۳۷ درجه بالای صفر بود که این وضعیت طی روز جاری به ۳۸ درجه خواهد رسید.
به گزارش ایرنا، هم اکنون این اداره کل ۶۰ ایستگاه هواشناسی در استان دارد که از این تعداد ۳۰ ایستگاه بصورت خودکار اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری می کند.
۷۳۲۰/۸۰۶۸

انتهای پیام /*

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close