اخبار استان زنجان

وضعیت موجود در منطقه گاوازنگ زیبنده شهر زنجان نیست

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر، علی وقف‌چی بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران در محل روستای گاوازنگ با بیان اینکه ساکنان منطقه گاوا زنگ بلاتکلیف هستند،  افزود: نبود امکانات رفاهی برای این منطقه جلوه بسیار بدی را ایجاد کرده است و متأسفانه ساکنان این روستا با محدودیت‌های زیادی زندگی می‌کنند که اصلاً سزاوار نیست.

وی با بیان اینکه مسئولان، تکلیف روستای گاوا زنگ را روشن کنند،  ادامه داد: بلاتکلیفی موجود در منطقه گاوازنگ باعث کمبودهای در زمینه استقرار زیرساخت ها شده است و اگر مسئولان از این منطقه ذی‌نفع بودند، تا به امروز حتماً تکلیف آن را روشن کرده بودند و این روستا نیز از بلاتکلیفی درآمده بود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت موجود در منطقه گاوازنگ زیبنده شهر زنجان نیست و مسئولان باید نسبت به رفع مشکلات موجود در این منطقه تلاش جدی داشته باشند.

وقف چی با بیان این‌که روستای گاوا زنگ باید از توسعه متوازن با سایر نقاط شهر و همچنین برخورداری از امکانات رفاهی و بهداشت برخوردار باشد،  افزود: روستای گاوا زنگ فاصله بسیار کمی با شهر زنجان داشته و از ظرفیت‌های گردشگری بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل باید به طور جد مورد توجه مسئولان قرار بگیرد؛ چراکه از نظر امکانات رفاهی خیلی ضعیف است و طی چند سال گذشته تا به امروز تذکرات زیادی به مسئولان استانی ابلاغ شده است.

نماینده مردم زنجان و طارم  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساکنان منطقه گاوازنگ در زمینه تأمین آب شرب با مشکل مواجه هستند، افزود: منطقه گاوازنگ به شهر زنجان چسبیده است و  اینکه که ساکنان منطقه گاوازنگ با کمبود امکانات  مواجه باشند خیلی تأسف‌بار  است.

وقف‌چی افزود: همه کسانی که در روستای گاوازنگ ساکن هستند، مالکان این منطقه هستند و هیچ‌کدام منطقه را تصرف نکرده‌اند. به همین خاطر تخریب نمی‌تواند صورت بگیرد و آنچه مهم است، بلاتکلیفی این مجموعه است.

وی ادامه داد: بلاتکلیفی‌های موجود در منطقه گاوازنگ باعث شده که هیچ‌گونه اقدامات رفاهی از جمله گازرسانی و امکانات آموزشی در این منطقه استقرار نیابد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close