اخبار استان زنجان

پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به۶۸۳ زوج زنجانی؛ بیش از یک میلیارد و ۶۴۵میلیون تومان اعتبارهزینه شده است

به گزارش سایت زنجانت :

پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به683 زوج زنجانی؛ بیش از یک میلیارد و 645میلیون تومان اعتبارهزینه شده است

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: بیش از یک میلیارد و ۶۴۵میلیون تومان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به ۶۸۳زوج تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون پرداخت‌شده است.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار عصر زنجان، اظهار کرد: پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان نیازمند تحت حمایت از سرفصل‌های حمایتی مهم این نهاد در حوزه حمایت‌های اجتماعی است.وبه لطف خدای متعال وهمت والای خیران ونیکوکاران زنجانی پرداخت جهیزیه دراین استان به روز می باشد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان در قالب کمک‌هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان مشمول دریافت این خدمت انجام می‌شود، افزود: هدف کمیته امداد از ارائه این خدمت توسعه و ترویج ازدواج آسان و به هنگام در بین جامعه هدف این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود: به‌منظور کمک به تأمین جهیزیه ۳۷۵نوعروس ،۲۲۱مورد هدیه ازدواج به فرزندان مددجویان و ازدواج مجدد ۴۸ نفر از بانوان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و ۶۰۶میلیون تومان پرداخت شده است .

وی به تامین جهیزیه خانواده های نیازمندافراد غیر تحت حمایت ساکن در مناطق محروم استان نیز اشاره کردوافزود:به این قبیل مراجعات موردی نیز تا پایان آبانماه سال جاری که ۳۹مورد بوده است مبلغ ۳۹میلیون تومان درقالب کمک هزینه جهیزیه پرداخت شده است.

صفری افزود: باهدف افزایش ازدواج‌های پایدارو ترویج سبک زندگی اسلامی و کاهش آمار طلاق، کلاس‌های مختلف آموزشی با موضوعاتی چون آیین همسرداری، جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی، سبک زندگی اسلامی، ازدواج سالم، فرزند پروری و اخلاق در خانواده برای زوج‌های جوان برگزار می‌شود.

وی با دعوت از خیران و مؤسسات خیریه فعال در این بخش برای کمک به تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند، در قالب طرح کوثر گفت: خیران زنجانی می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری و یا شماره‌گیری #۰۲۴*۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه و یا تلفن گویای ۰۹۶۸۸۷۷ در تأمین هزینه ازدواج زوج‌های نیازمند تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مشارکت کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close