اخبار استان زنجان

گریز راننده کامیون مانع از تصادف منجر به مرگ نشد

به گزارش سایت زنجانت :

سرهنگ علی اصغر شیرمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: راننده خودروی سواری به علت عدم توجه به جلو و انحراف به چپ با کامیون درحال عبور از نقطه مقابل به شدت برخورد و به زیر کشیده شد.
وی با بیان اینکه راننده خودروی سواری به علت شدت صدمات وارده، جان باخت اظهار داشت: این حادثه تلخ رانندگی، صبح امروز در کیلومتر ۱۰۴ جاده ترانزیت ابهر – تاکستان، اتفاق افتاد و چندین خانواده را داغدار کرد.
به گزارش ایرنا، با مرگ این راننده، تعداد کشته های ناشی از تصادف های جاده ای استان زنجان، طی ۱۵ روز نخست مرداد جاری به رقم ۲۱ تن رسید.
از ابتدای امسال تاکنون ۹۴ نفر در مسیرهای ارتباطی این استان به دلیل وقوع تصادف رانندگی جان باختند که اغلب این سوانح نیز در آزادراه های زنجان – قزوین و زنجان – تبریز و به علت واژگونی اتفاق افتاده است.
در چهار ماه نخست امسال (فروردین تا پایان تیر) ۷۳ نفر و در مدت مشابه سال قبل ۶۳ نفر بر اثر وقوع تصادف های جاده ای در زنجان کشته شدند.
کشته های تصادف های رانندگی جاده ای زنجان طی سال ۹۴ ۲۳۸ نفر، سال ۹۵ به تعداد ۲۲۲ نفر و سال ۹۶ نیز به ۲۱۹ نفر رسید.
عمده دلیل وقوع حوادث رانندگی در سطح جاده های ارتباطی زنجان، توجه نداشتن رانندگان به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ است.
استان زنجان پنج هزار و ۸۴۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، ۲۰۰ کیلومتر آزادراه، ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۳۴۲ کیلومتر راه اصلی و ۹۷۴ کیلومتر راه فرعی است.
۶۰۸۴/۶۰۸۵

انتهای پیام /*

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close