اخبار استان زنجان

۱۱۰۰ دانشجو در دانشگاه تحصیلات‌ تکمیلی زنجان تحصیل می کنند

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر، بابک کریمی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران، تاکید کرد: در برهه کنونی نیازمند تغییر در زیرساخت‌های حقوقی و دستمزدی برای گرفتن اعضای هیئت علمی خارجی هستیم که بی‌تردید اعمال این تغییرات، نمی‌تواند کار چندان ساده‌ای باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط خوبی برای پذیرش دانشجویان خارجی فراهم شده و این به صبغه مطلوب این دانشگاه در عرصه بین‌المللی بازمی‌گردد، افزود:  دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان پیش‌قدم در بحث ورود به مباحث بین‌المللی بوده و در حال حاضر این دانشگاه در تلاش است تا سرعت ورود خود به این عرصه را بیشتر کند.

کریمی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۰۰ دانشجو در دانشگاه تحصیلات‌ تکمیلی زنجان تحصیل می کنند که امیدواریم طی سه سال آینده حدود ۱۰۰ دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند، گفت: طی سه سال آینده حداقل ۱۰ درصد از دانشجویان دانشگاه تحصیلات‌ تکمیلی خارجی باشند.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان از پذیرفته شدن ۱۲ دانشجوی اقلیم کردستان عراق به‌عنوان متقاضی برای گذراندن دوره تحصیلات تکمیلی در دانشگاه علوم‌پایه زنجان به واسطه اعزام هیئتی از این دانشگاه به  منطقه اقلیم کردستان عراق ، از اقدامات صورت گرفته در راستای پذیرش دانشجویان خارجی عنوان کرد و گفت: این دانشجویان خارجی قرار است تحصیلات خود را از سال تحصیلی آینده در این دانشگاه آغاز کنند.

کریمی با یادآوری اینکه در نظر گرفته شده است کارگاه‌های آموزشی با حضور شرکت‌کننده‌های خارجی برگزار شود، تصریح کرد: یکی از اقدامات ضروری در این راستا، بهبود زیرساخت‌های خوابگاهی و تحقیقاتی برای حضور دانشجویان خارجی در این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان با تاکید بر اینکه تسهیل‌سازی یکی از اقدامات این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خارجی بوده است، اظهار کرد: برنامه‌ریزی در این راستا به گونه‌ای است که تلاش داریم تا در طول سه سال آینده بتوانیم حداقل ۱۰ درصد از دانشجویان این دانشگاه را از طیف دانشجویان خارجی ببینیم.

کریمی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴ درصد از اعضای هیئت علمی برای گذراندن فرصت‌ مطالعاتی به خارج از کشور رفته‌اند، گفت: این فرصت به آن خاطر فراهم شده است که توانسته‌ایم فرصت‌های مطالعاتی و بودجه مطالعاتی را افزایش دهیم.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Close