صفحه اصلی | اخبار استان زنجان | ۲۶۶ تعاونی بانوان در استان زنجان فعال است

۲۶۶ تعاونی بانوان در استان زنجان فعال است

به گزارش سایت زنجانت :

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا یوسفی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره کل تعاون استان زنجان، از وجود چهار هزار و ۳۰۰ تعاونی ثبت‌شده در استان زنجان خبر داد و افزود: از این تعداد تنها هزار تعاونی فعال است. 

وی به فعالیت تعاونی بانوان در استان زنجان اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۶۶ تعاونی بانوان در استان زنجان وجود دارد که  دو هزار و ۶۰۰ نفر عضو این تعاونی‌ها هستند و  از این تعداد ۳۲ تعاونی فرش است.

مدیرکل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زنجان به  فعالیت تعاونی‌های بانوان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه بانوان زنجانی در بحث تعاونی‌ها فعالیت خوبی دارند ولی باید فعالیت‌هایشان  تسهیل و تقویت شود.

یوسفی ابراز کرد: بیش از ۶۰ درصد از تعاونی‌های فعال در استان زنجان مختص بانوان است و  تعاونی‌ها در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارند بنابراین باید به آنها توجه ویژه شود و لزوم توجه به تقویت تعاونی‌ها مورد تأکید اداره کل است و این سازمان بر توسعه تعاونی‌ها در استان تأکید جدی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: توجه و تقویت تعاونی‌ها باعث ارتقای اقتصاد جامعه و کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، چراکه تعاون بهترین ابزار برای خروج از فاصله طبقاتی است.

یوسفی گفت: توجه به توسعه تعاونی‌ها باعث توسعه اشتغال می‌شود که در دولت تدبیر و امید فعال شدن تعاونی‌ها در دستور کار است و بخش تعاون ظرفیت‌های بسیار خوبی برای ایجاد اشتغال در کشور دارد.

منبع خبر :: مطالعه متن کامل

پاسخ دهید